Facebook ikonka prawy margines

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

  • Głos w dyskusji nad książką U. Eco Cmentarz w Pradze
    Już w pierwszym rozdziale książki autor każe czytelnikowi stać się przechodniem, który będzie mu towarzyszył w jego wędrówkach w czasie i przestrzeni. Następnie autor zadaje sobie pytanie : Kim jestem? I w tym momencie każdy z nas powinien zadać sobie takie pytanie i próbować na nie odpowiedzieć.
  • O książce: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego
    Poezja w sutannie Poezja religijna ma przede wszystkim oblicze Ks. Jana Twardowskiego. Lecz kim był naprawdę ten człowiek? Księdzem? Poetą? A może niezwykle tajemniczą osobą? Magdalena Grzebałkowska podejmuje trudny temat – spisania biografii Twardowskiego. „Ksiądz Paradoks” to dociekliwe poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań, czasami nie mających jednoznacznych odpowiedzi.
  • O książce Andrew Petersa „Kruczobór”
    Arborium to miasto zbudowane wśród konarów potężnych drzew, półtora kilometra nad skażoną ziemią. Zamieszkują je dendranie, przystosowani do oddychania trującym gazem wydzielanym przez drzewa. Gaz stanowi rodzaj niewidzialnej ochrony przed obcymi...
  • O książce Tajemnica mumii Martina Widmarka
    Książka opisuje sensacyjne przygody Lassego i Mai, logiczne łamigłówki, opowieści z żywą, barwna akcją. „Tajemnicą mumii” można przekonać do książek nawet największego przeciwnika czytania.
  • Głos w dyskusji nad książką E. Bieńkowskiej Dom na Rozdrożu
    Książkę Ewy Bieńkowskiej „Dom na Rozdrożu” zaliczyłabym do książek biograficznych z dużym podtekstem polityczno-rozliczeniowym. Sam tytuł jest w pewnym sensie symboliczny, gdyż słowo „rozdroże” może mieć dużo znaczeń.
  • O książce Ewy Bieńkowskiej Dom na Rozdrożu

    Pragnieniem autorki książki było „utrwalenie śladu przejścia przez życie” swoich rodziców, jako że „wspomnienie jest pieczątką położoną na osobistym losie człowieka”. 

  • O książce Żywoty Cervantesa: próba innej biografii Andresa Trapiello

    Myślę, że pragnieniem Andresa Trapiello było nie tylko oddanie hołdu uwielbianemu przez niego Cervantesowi, ale również potwierdzenie jego opinii, że (...)człowiek tylko wtedy jest większy od innych, gdy potrafi czegoś więcej niż inni dokonać. Istotnie wielu cervantologów poświęciło czas temu wybitnemu hiszpańskiemu twórcy, badając jego życie i twórczość. 

  • O książce Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania Mariusza Niemyckiego
    Perypetie sympatycznego jeża, który dba o to, by uśmiech na twarzy leśnych przyjaciół nie znikał nigdy, to doskonały pomysł na wspólną lekturę z maluchami zafascynowanymi światem leśnych zwierząt.
  • O książce Do trzech odlicz: zabawy matematyczne Grzegorza Kasdepke
    Książka G. Kasdepke to nie tylko matematyczne „ence-pence w której ręce”. Wypełniona licznymi zabawami i opowiastkami, niczym mini-kompendium wprowadza najmłodsze dzieci w świat liczydeł, kalkulatorów i komputerów.
  • O książce Szymona Hołowni Ludzie na walizkach. Nowe historie
    Ludzie na walizkach to poruszające wywiady przeprowadzone przez znanego prezentera telewizyjnego, a zarazem autora tej książki, Szymona Hołownię, z ludźmi, którzy z racji nieszczęścia jakie ich spotkało, znaleźli się na zakręcie swojego życia.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz