Akcje: Godzina kodowania w Bibliotece

czwartek, 12 grudnia 2019
Akcje: Godzina kodowania w Bibliotece

Godzina kodowania to ogólnoświatowa akcja wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie, której celem jest pokazanie, że programowanie nie jest trudne i każdy może nauczyć się podstaw, a potem rozwijać swoje informatyczne umiejętności.

12 grudnia 2019 uczestnicy zajęć z cyklu „Niesamowita natura” wzięli udział w akcji Godzina Kodowania. Opierając się na przeczytanej podczas zajęć bajce -– Święta Pana Misia Karmy Wilson z pięknymi ilustracjami Jane Chapman, stworzyliśmy animowane historie w programie Scratch Junior. Bohaterami naszych scratch’owych opowieści stały się zwierzęta, ich świąteczne przygotowania i prezenty pod choinkę. Czas szybko minął na wciągającej zabawie, jaką jest kodowanie w Scrach”u, a która pomaga doskonalić umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności.