Akcje: Mikołajki z Mikołajkiem

środa, 19 grudnia 2018
Akcje: Mikołajki z Mikołajkiem

Jakie prezenty chcielibyśmy dostać od Świętego Mikołaja? Czego pragniemy najbardziej? Co nas cieszy? Na te pytania szukały odpowiedzi dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10, Bajkowego Prywatnego Przedszkola przy ulicy Kochanowskiego oraz uczestnicy cyklu spotkań Tropiciele tajemnic, podczas zajęć „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanych w grudniu br. przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Najmłodsi wysłuchali fragmentu opowiadania Kochany Święty Mikołaju z książki Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja autorstwa J. J. Sempe i R. Gościnnego, w którym tytułowy bohater pisząc list do Świętego Mikołaja prosi m. in. o piękne duże czerwone auto-zabawkę,  o rozwiązania wszystkich zadań z arytmetyki na cały rok i o strój muszkietera. Według niego nie jest to samolubstwo, bo gdyby dostał samochód, to tato miałby święty spokój, z prawidłowych odpowiedzi pani byłaby zadowolona, a dzięki przebraniu muszkietera mógłby się bawić z kolegą Gotfrydem w pojedynki.

Uczestnicy zajęć mając do dyspozycji gazety, kredki oraz wykonane z czerwonego bristolu worki Świętego Mikołaja, mieli za zadanie wypełnić je po brzegi prezentami, o których marzą i które najbardziej chcieliby podarować najbliższym.
Próbowaliśmy też wszyscy złapać śnieżkę do mikołajowej czapki i świetnie się przy tym bawiliśmy!

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.