Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 2

wtorek, 29 września 2015
Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 2

Od czego pochodzą nazwy jesiennych miesięcy? Jakie są przysłowia o jesieni? Co zmienia się  w przyrodzie? Czy ludzie też przygotowują się do tej pory roku? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle świętując Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zajęcia pod hasłem Orszak Pani Jesieni zorganizowała Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

W czasie zajęć mali czytelnicy wysłuchali wierszy o tematyce jesiennej różnych autorów i przeglądali książki: Z ludźmi i przyrodą: wybór literatury dla dzieci  H. Kruk, Agatka na tropach jesieni M. Przewoźniak oraz Jesień na ulicy Czereśniowej R.S. Berner. Głośne czytanie wierszy zachęciło dzieci do samodzielnej lektury i rozbudziło zainteresowanie zmianami zachodzącymi w przyrodzie.

Uczniowie rozwiązywali zagadki i quizy, tematycznie powiązane z jesienią. Konkursy przeplatane były zabawami ruchowymi, w czasie których Pani Jesień czarowała przyrodę: z drzew leciały liście, wietrzyk szumiał i grał, a w sadzie rumieniły się jabłka.

Na zakończenie spotkania dzieci przyozdobiły suknię Pani Jesieni kolorowymi liśćmi, suszonymi kwiatami i koralami jarzębiny.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.