Akcje: Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2

środa, 25 listopada 2015
Akcje: Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2

25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie Pluszowe Misie. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z Przedszkola Miejskiego  nr 6 w Jaśle, które nosi imię Pluszowego Misia.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich i filmowych: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona i wielu innych, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka oraz zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek.

Czym są dla dzieci pluszowe misie? Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To maskotka, przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, nawet niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom w ich przeżyciach, dodają im otuchy, łagodzą lęk przed samotnością. Rozśmieszają, pocieszają w smutku, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu. 25 listopada to dzień, kiedy wszystkie obchodzą swoje urodziny.

Przedszkolaki, świętując razem ze swoimi misiami, wysłuchały  przygotowanych na tę okazję  wierszy, opowiadań i ciekawostek o misiach, brały udział w misiowych zabawach, rozwiązywały zagadki oraz wyklejały postacie misiów. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i odśpiewaniem piosenki.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.