Akcje: Tablety i aplikacje dostępne bezpłatnie w Bibliotece

wtorek, 14 czerwca 2016
Akcje: Tablety i aplikacje dostępne bezpłatnie w Bibliotece

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Jasielska Biblioteka oferuje dostęp do 6 tabletów wyposażonych w pakiet ciekawych aplikacji, m.in.: Linguapp i Duolingo – nauka języka angielskiego, PicsArt – robienie i twórcze edytowanie fotografii,  iMovie – nagrywanie oraz edytowanie video, tworzenie zwiastunów filmowych, Słowotok – interaktywna gra słowna, Spacecraft 3D – zwiedzanie kosmosu w rzeczywistości rozszerzonej.

Z tabletów mogą korzystać również najmłodsi, dla których przygotowaliśmy rozwijające gry i aplikacje, m.in.: Scratch Junior – podstawy kodowania, Polska inspiruje – znane postacie związane z Polską, Garage Band – nauka gry na wirtualnych instrumentach muzycznych oraz interaktywne wersje znanych utworów i legend, m.in.: Chory Kotek, Smok wawelski, Misia zdrówko porady nie od parady.

Każde z urządzeń umożliwia również m.in.: przeglądanie stron internetowych oraz czytanie prasy i książek w formie elektronicznej.

W okresie wakcji (lipiec-sierpień) z tabletów można skorzystać w Strefie Innowacji MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, pok. 112 od poniedziałku do piatku w godz. 13.00-16.00.

„Tablety w Twojej bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dzięki któremu na początku 2015 r. do około trzystu polskich bibliotek trafiło ponad tysiąc nowoczesnych tabletów multimedialnych.

Więcej informacji:
nowemedia@mbp.jaslo.pl