Dla bibliotekarzy: Językowo i filmowo w bibliotece

wtorek, 27 listopada 2012
Dla bibliotekarzy: Językowo i filmowo w bibliotece

27 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego. Poświęcone zostało zagadnieniom edukacji filmowej w wielu odsłonach. Dowiedzieliśmy się m.in. jak poprzez przekaz audiowizualny możemy ubogacać zajęcia edukacyjne i sprzyjać rozwojowi kultury. Uczestnicząc w wielu kreatywnych formach ćwiczeń na bazie znanych nam filmów przekonaliśmy się, że twórcze działania na takim materiale, pozwalając na szeroką integrację z innymi dziełami sztuki, przynoszą  wiele korzyści w pracy kulturalno-edukacyjnej biblioteki. Uświadomiliśmy sobie także, że film to doskonała forma ekspresji, czego przykładem był pokaz animacji nagrodzonych na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Filmów Animowanych "Halo-Echo". Na zakończenie wspólnie wzięliśmy udział w działaniach promujących język w ramach realizowanego przez MBP projektu U-mówmy się na…polski! pisząc zbiorowe dyktando oraz uczestnicząc w wykładzie Agaty Hąci  „Czy kapucyni pija cappuccino?”