Dla bibliotekarzy: O trudnej sztuce rozmowy czyli warsztaty z Dariuszem Bugalskim

wtorek, 04 listopada 2014

Komunikacja, rozmowa, dialog -  to wielka sztuka, jedna z najtrudniejszych umiejętności człowieka.  Dlatego bibliotekarze z MBP w Jaśle i powiatu jasielskiego wzięli udział w warsztatach „O sztuce rozmowy”, które prowadził mistrz słowa Dariusz Bugalski.

Warsztaty były próbą wydobycia własnych umiejętności ciekawego dialogu, a odgrywane scenki dramowe pozwoliły wejść w rolę rozmówcy i prowadzącego. Dariusz Bugalski, który od wielu lat prowadzi „Klub Trójki”, podzielił się z uczestnikami swoim bogatym, radiowym doświadczeniem. Jego zdaniem najważniejsza jest „opowieść”, w której dużą rolę odgrywa szczegół. Położył też nacisk na odpowiedzialność za organizację spotkania i tok rozmowy. Komunikacja musi być prowadzona wielopłaszczyznowo  i musi  trafiać do odbiorcy – powiedział.

Na zakończenie podał kilka ciekawych rozwiązań udanej rozmowy.