Dla bibliotekarzy: Święto Literatury pod Wawelem

czwartek, 24 października 2019
Dla bibliotekarzy: Święto Literatury pod Wawelem

24 października 2019 r.  pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego uczestniczyli w największym święcie literackim w Polsce – 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Targi Książki w Krakowie to bardzo ważne wydarzenie czytelnicze, które w tym roku odwiedziło około 700 wystawców z 20 krajów i ponad 70 tysięcy gości. Hasłem tegorocznych Targów był cytat z książki Carlosa Ruiza Zafóna „Cień wiatru” – Czytać, to bardziej żyć,  a gościem specjalnym  były Niemcy.

Targi to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący dla czytelników w każdym wieku. Odwiedzający mieli też  niepowtarzalną szansę na spotkanie ze znanymi pisarzami m.in. Markiem Krajewskim, Katarzyną Bereniką Miszczuk, Remigiuszem Mrozem, Magdaleną Kordel, Wojciechem Cejrowskim, Jakubem Małeckim, Januszem L. Wiśniewskim.
Nie zabrakło  nowości – premierę  miała m.in. najnowsza książka Katarzyny Bondy Miłość leczy rany, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza. Fani mogli nabyć ją podczas Targów oraz spotkać się z pisarką.

W tym roku odbyły się również  premiery książek dla dzieci:  Wydawnictwo Widnokrąg zaprezentowało najlepszą książkę dla dzieci  2018 roku wg „Washington Post”  pt. „Chłopiec znikąd” autorstwa Katherine Marsh  oraz nagradzaną książkę estońskiej autorki Reeli Reinaus „Żona dla taty” . Podczas Targów ukazały się również dwie nowe książki z przygodami kotki Kici Koci , którą znają i kochają nie tylko dzieci, ale również rodzice czytający swoim pociechom.

Targi Książki to bezprecedensowe spotkanie świata wydawców, autorów oraz miłośników literatury w każdym wieku.