Kluby: Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY”

wtorek, 04 lutego 2020
Kluby: Dyskusyjny Klub Książki „CzytaMY”

W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle powstał Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży „CzytaMY”.

Dyskusyjne Kluby Książki to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi, spędzanie wolnego czasu i przyjaźń z książką. Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał w 2006 r. w Instytucie Książki w Krakowie, a inspiracją była brytyjska idea wspólnego czytania i rozmów o książkach. Ta idea spotkań miłośników książek i czytania szybko rozprzestrzeniła się w całej Polsce.

DKK „CzytaMY” skupia młodzież – miłośników literatury w wieku od 12 do 16 lat. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 1 lutego 2020 r. – uczestnicy zapoznali się z ideą powstania DKK, rozmawiali na temat książek ostatnio przeczytanych i tych, które chcieliby kiedyś przeczytać. Spotkania DKK  „CzytaMY” odbywać się będą raz w miesiącu. Następne spotkanie 7 marca b.r. o godz. 13.30 w Filii nr 3 MBP w Jaśle, ul. Szopena 22.

Nastolatków, którym książka nie jest obca i chcą miło spędzić wolny czas, zapraszamy do  Filii nr 3 MBP w Jaśle.

Dyskusyjny Klub Książki "CzytaMY” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Informacji o Dyskusyjnym Klubie Książki "CzytaMY” udziela:
Anna Gubernat-Rutana
e-mail: filia3@mbp.jaslo.pl