Kluby: Nie mam nic do ukrycia

czwartek, 23 stycznia 2020
Kluby: Nie mam nic do ukrycia

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Barbary Gawryluk  „Wanda Chotomska : nie mam nic do ukrycia”. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 16.30,  ul. Kopernika 8.

Wanda Chotomska jest autorką ponad dwustu książek, tysięcy wierszy, piosenek, sztuk teatralnych i kabaretowych. W szczerej rozmowie z Barbarą Gawryluk opowiada o swoim wojennym dzieciństwie i dorastaniu, o zmaganiach z cenzurą w czasach PRL-u, kiedy wierszem i dowcipem potrafiła wyratować się z każdej opresji. Wanda Chotomska – wesoła, a czasami nieco szalona – była lubiana przez kolegów i kochana przez dzieci. Co to są patataje? Czy humor i wesołość pomagają w życiu? Chotomska naprawdę nie ma nic do ukrycia? Porozmawiamy o tym podczas spotkania.

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl