Kluby: Podróż do miasta elfów

sobota, 10 października 2020
Kluby: Podróż do miasta elfów

10 października 2020 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY”. Tym razem młodzi czytelnicy dyskutowali o książce Shannon Messenger „Zaginione miasta – Strażniczka”.

Główną bohaterką książki jest dwunastoletnia Sophie, która ma pewien specyficzny dar –umie czytać myśli innych ludzi. I nie wie dlaczego, ale w głębi duszy wierzy, że te zdolności na pewno można jakoś logicznie wytłumaczyć. Pewnego dnia poznaje Fitza, który ma taki sam dar i dowiaduje się od niego szokującej prawdy. Świat ludzi to nie jej dom, ponieważ Sophie nie jest człowiekiem. Jej światem jest kraina, którą zamieszkują istoty rodem z baśni:  elfy, krasnale, a także smoki i karły. Dziewczyna musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, poznać prawa, obyczaje i codzienność życia elfów. Sophie próbuje zmierzyć się z zadaniami, które dla niej wyznaczono, co nie będzie łatwe, zwłaszcza, że dla niektórych mieszkańców pojawienie się dziewczyny jest niewygodne i zrobią wszystko, aby się jej pozbyć.

Klubowicze zgodnie przyznali, że jest to książka o przyjaźni, gotowości na poświecenie, pełna magii, elfów i innych ciekawych stworzeń.

Książka super, już nie mogę doczekać się drugiej części – powiedział  Jakub.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 3 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 52 25 lub e-mail: filia3@mbp.jaslo.pl