Kluby: Życie na dwa głosy

wtorek, 22 listopada 2016
Kluby: Życie na dwa głosy

22 listopada spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Rozmawiali o trudnej miłości, chorobie i relacjach rodzinnych omawiając książkę Kingi Dębskiej „Moje córki krowy”.

Marta i Kasia są siostrami, które dzieli wszystko. Marta - aktorka, kobieta sukcesu, pod twardą skorupą kryje się  wrażliwa i odpowiedzialna za rodzinę osoba. Kasia - nauczycielka, naiwna i emocjonalna kobieta bluszcz. Od najwcześniejszych lat zazdrosne o miłość i zainteresowanie rodziców. Ciężka choroba matki, a później ojca, sprawiają, że muszą zjednoczyć siły w walce o zdrowie i opiekę nad nimi. Muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie wspierać. Nie przypuszczają, że te tragiczne chwile zbliżą je do siebie i pozwolą na nowo odkryć siostrzaną miłość.
Żale i kompleksy sióstr to efekt niesprawiedliwego traktowania ich przez rodziców, a zwłaszcza przez ojca, to spowodowało wzajemne urazy i wypominanie - zauważyła pani Grażyna.
Pani Helena powiedziała: Choroba jedynie wyostrza negatywne cechy, dlatego nie rozumiem rywalizacji sióstr o miłość ojca. Przecież on całe życie nikogo nie szanował.
Zdaniem pani Haliny, problem jest ciekawy, ale bardzo powierzchownie opowiedziany.
Czy wulgarny język w książce jest potrzebny? Czy naprawdę podkreśla problemy? A może zniechęca potencjalnych czytelników? - zastanawiały się klubowiczki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl