Pocztówka do Świętego Mikołaja - Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

piątek, 03 grudnia 2010
Pocztówka do Świętego Mikołaja - Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle chcąc pobudzić wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci i młodzieży ogłosiła w październiku 2010 roku  konkurs „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Konkurs plastyczny, miał na celu również umożliwić  przedszkolakom, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowanie swojego talentu.

9 grudnia 2010 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się uroczysty finał konkursu.

Na konkurs wpłynęło 458  prac wykonanych różnymi technikami. Oprócz rysunków kredkami, farbami i pastelami zdobionych różnymi ozdobami, pojawiły się również wydzieranki i wyklejanki. Bardzo ciekawie prezentują się kolaże wykonane za pomocą różnych materiałów takich jak plastelina, papier kolorowy, skrawki materiałów. Staraliśmy się wybrać te, które były zgodne z celami konkursu, zawierały wartości poznawcze i jednocześnie posiadały duże walory artystyczne. Mile zaskoczyła nas Wasza duża pomysłowość, oryginalność i sposób patrzenia na świat – wyjaśniła podczas spotkania Beata Szybka, członek jury.

Z pośród 458  pocztówek do Świętego Mikołaja nadesłanych na konkurs jury (w składzie:  przewodnicząca Alicja Romanow –instruktor plastyki z MDK w Jaśle, Beata Szybka – Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego z Czytelnią Główną MBP w Jaśle oraz Marta Gąsiorowska– Kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle) wyróżniło i nagrodziło 33 najlepszych.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Karpacką Spółkę Gazowniczą Sp. z o.o. w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

W czasie finału wystąpił teatrzyk „Jeżowy kolec” działający przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle., który zaprezentował przedstawienie ,,Niezwykłe przygody ołowianego żołnierzyka’’. Niezwykle barwne przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze SP nr 5 w Jaśle uświadomił widzom , że  ,, … prawdziwej miłości  i przyjaźni nikt i nic nie może zniszczyć”.

W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania –Barbara Chochołek (Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych z Zakładu Gazowniczego

w Jaśle), Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Antoni Wydro (Podkarpacki Wicekurator Oświaty) oraz Małgorzata Piekarska (Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle) czytali dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe.

Z konkursowymi pracami można zapoznać się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Wystawa będzie czynna czynna do  stycznia 2010 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.

Sponsor konkursu

Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie