Projekt "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera"

Projekt Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera

Co studiować? Gdzie szukać pracy? Które zawody są przyszłościowe? Na te, i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź uczestnicząc w spotkaniach oraz webinariach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” firmy Microsoft, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej. MBP w Jaśle, przystępując do projektu, stworzyła dla uczniów ze szkół Jasła i powiatu przestrzeń do inspirujących spotkań z młodymi profesjonalistami którzy osiągnęli sukces zawodowy w branżach wykorzystujących nowe technologie oraz  z doradcami zawodowymi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała w ramach projektu osiem spotkań z inspirującymi profesjonalistami, m.in: specjalistą ds. spraw bezpieczeństwa IT, dziennikarzem muzycznym, grafikiem czy doradcą zawodowym, w których wzięło udział łącznie prawie 600 uczniów ze szkół Jasła i powiatu jasielskiego.

Dzięki spotkaniom uczestnicy otrzymują cały pakiet informacji o tym jak określać swoje predyspozycje zawodowe, odnaleźć się na rynku pracy czy planować swoją karierę. Zainteresowanie młodych ludzi projektem dowodzi – Biblioteka to przestrzeń inspiracji, działania i poszukiwania własnej ścieżki zawodowej.

Informacje o kolejnych spotkaniach i webinariach będą dostępne na stronie Biblioteki www.mbp.jaslo.pl

Więcej informacji:

Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
nowemedia@mbp.jaslo.pl

Relacja ze spotkań w 2015 roku:

Relacje ze spotkań w 2014 roku:

Relacje ze spotkań w 2013 roku: