Projekty: Rozmowy, teorie i historie... - spotkanie autorskie online z Anną Dziewit-Meller

środa, 12 maja 2021

12 maja 2021 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu “Biblioteka (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” zaprasza na spotkanie online z Anną Dziewit-Meller.

Anna Dziewit-Meller – pisarka, dziennikarka, felietonistka, autorka książek dla dzieci,  współprowadząca portal „BukBuk”, na którym recenzuje książki, rozmawia z polskimi i zagranicznymi pisarzami, krytykami literatury, aktorami, dziennikarzami, od 2021 roku redaktor naczelna Grupy Wydawniczej Foksal.

W jej literackim dorobku znajdują się powieści Disko (2012), Góra Tajget (2016), Od jednego Lucypera (2020) oraz książki dla dzieci Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy (2017) i Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy (2018). Jest również współautorką wywiadów Głośniej! Rozmowy z pisarkami (2006) i Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami (2009) i zbioru reportaży Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (2018), które napisała z mężem Marcinem Mellerem.  W 2016 roku była nominowana do Nagrody Grand Press za wywiad Szydełko.

W swoich utworach wciąż powraca na Śląsk z którego pochodzi. Ukazuje zarówno jego współczesny obraz jak i ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać z autorką o m.in. o jej pisarskim warsztacie, inspiracjach oraz najnowszej powieści - Od jednego Lucypera.

Spotkanie odbędzie się 12 maja 2021 o godz. 18:00 w formie transmisji na żywo na fanpage’u MBP w Jaśle na portalu Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Patronat medialny nad projektem objęli: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.