Projekty: Spektakl Teatru Uszytego „Zupka z blaszanego kubka”

poniedziałek, 21 czerwca 2021
Projekty: Spektakl Teatru Uszytego „Zupka z blaszanego kubka”

21 czerwca 2021 r. w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, w Parku Miejskim o godz. 11:00 odbędzie się spektakl dla dzieci „Zupka z blaszanego kubka”, w wykonaniu Teatru Uszytego z Krakowa.

Dwoje piratów, Emma i Chudy Joe, w wyniku katastrofy okrętu, trafiają na bezludną wyspę. Po wielu latach życia na morzu nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Odkryty list w butelce daje im nadzieję na ratunek. Z odszukanych przedmiotów tworzą scenografię do własnej wersji znanej bajki, która ma być przepustką do wolności. Czy Emma i Joe powrócą do dawnego fachu? A może pobyt na wyspie sprawi, że zmienią swoje nawyki i docenią spokojne i uczciwe życie?

Spektakl ma charakter interaktywny, a wartka akcja z komediowymi elementami sprawi, że widz nie będzie się nudził. Pełna humoru opowieść zawiera motywy odsyłające do dobrze znanych bajek i opowieści z dzieciństwa.

Patronat medialny nad projektem objęli: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.