Aktualności - archiwum 2010

• Gry uliczne BALLADYNA
    12 maja 2010
    W dniu 12 maja 2010 r. odbyła się akcja „Gry Uliczne” mająca na celu popularyzację poezji, przygotowana na kanwie lektury „Balladyna” J. Słowackiego przy współpracy z dr Barbarą Sokołowską, z udziałem młodzieży z klasy II h z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Celem akcji było zaangażowanie młodzieży w zabawę o walorach edukacyjnych i kulturotwórczych.
  • Relacja z XV Finału Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
    11 maja 2010
    Po raz piętnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło zorganizowali Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
  • Relacja ze spotkania z Łukaszem Gołębiewskim
    10 maja 2010
    W ramach V Festiwalu Poezji i Prozy 10 maja w MBP w Jaśle odbyła się dyskusja na temat roli kultury cyfrowej we współczesnym życiu z udziałem Łukasza Gołębiewskiego poety, prozaika, dziennikarza, krytyka i wydawcy. Wielokrotnie nagradzanego za działalność publicystyczną.
  • Konferencja Wychowanie przez czytanie
    10 maja 2010
    Blisko 80 bibliotekarzy, nauczycieli i wychowawców wzięło udział w konferencji „Wychowanie przez czytanie” zorganizowanej 10 maja 2010 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, sześciokrotnego laureata akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Powiatowy Dzień Bibliotekarza
    10 maja 2010
    W dniu 10 maja 2010 r. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle oraz MBP w Jaśle pragnąc uczcić Dzień Bibliotekarza zorganizowały uroczysty Powiatowy Dzień Bibliotekarza, czyli spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.
  • Relacja z warsztatów plastycznych z Małgorzatą Flis
    29 kwietnia 2010
    29 kwietnia 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach V Festiwalu Poezji i Prozy odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis.
  • Spotkanie autorskie z Mariuszem Kalandykiem i Grzegorzem Kociubą
    28 kwietnia 2010
    Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Kalandykiem i Grzegorzem Kociubą, poetami i krytykami literackimi związanymi z Podkarpaciem.
  • 22 kwietnia 2010
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną bibliotekę promującą czytelnictwo "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009" organizowanym przez Polską Izbę Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
  • Biblioteka Mistrzem Promocji Czytelnictwa - relacja z gali
    22 kwietnia 2010
    22 kwietnia 2010 r. w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Rolę gospodyni Gali pełniła Katarzyna Janowska, redaktor naczelna „Przekroju”.
  • 30 marca 2010
    Kto dziś jeszcze gra w pchełki czy kapsle? Kto pamięta wyliczanki z zabawy w chowanego czy gry w gumę? Jak w naszym mieście spędzać czas w ciekawy, a przy tym zdrowy sposób? Receptą może być europejski program „Młodzież w Działaniu” i odrobina ANI-MUSZu.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz