Aktualności - archiwum 2012

• O języku na jasielskim Rynku
    15 października 2012
    Literowe układanki, językowe łamańce i komunikacyjne kalambury czekały na uczestników imprezy „Wyraź wyraz” na jasielskim Rynku, która 15 października 2012 r. zainaugurowała projekt „U-MÓWMY SIĘ NA... POLSKI!
  • Biblioteka z wizją - wrażenia z Kongresu Bibliotek
    11 - 12 października 2012
    W dziale "Dla bibliotekarzy" zamieszczamy relację z III Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych, który w minionym tygodniu odbył się w Warszawie. Nie brakło oczywiście przedstawicielek z bibliotek Jasielszczyzny!
  • Kluby:Tekst jak modlitwa
    11 października 2012
    11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się czytanie „Pana Tadeusza”. Klub „Michalina” odpowiedział na wezwanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który ogłosił narodowe czytanie epopei.
  • Kluby: Michalina czyta „Pana Tadeusza”
    11 października 2012
    11 października 2012 r. Klub „Michalina” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle włączy się do narodowego czytania „Pana Tadeusza”. Poetki ludowe chcą w ten sposób uczcić polskiego wieszcza.
  • Nagroda specjalna - Tydzień Bibliotek 2012
    04 października 2012
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała nagrodę specjalną w konkursie na najlepiej zorganizowany Tydzień Bibliotek 2012 – Biblioteka ciągle w grze!
  • W świecie dziecięcej animacji filmowej
    04 - 05 października 2012
    Przygody sympatycznych ślimaków, opowieść z dżungli oraz historia super szybkich pociągów mknących po szynach, to tylko niektóre z filmowych propozycji małych twórców animacji obrazkowej, do obejrzenia których zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
  • Festiwal: Dziecięcy świat filmów animowanych
    04 - 05 października 2012
    Przygody sympatycznych ślimaków, zabawne hece w cyrkowej krainie oraz historia super szybkich pociągów pędzących po szynach i wiele innych powlekanych fantazją filmów animowanych obejrzały dzieci odwiedzające Miejską Biblioteką Publiczną od 4 do 5 października br.
  • Festiwal: Filmowa środa w bibliotece
    03 października 2012
    W trakcie filmowej środy w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy uczestnicy warsztatów literacko-filmowych, prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka, oprócz poznania krótkiej historii kina oraz teoretycznego wprowadzenia do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, mieli możliwość wypróbowania swoich sił w praktyce.
  • Festiwal: Warsztaty poetyckie
    02 października 2012
    W ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy odbyły się warsztaty poetyckie, które poprowadził Waldemar Smaszcz, krytyk literacki, tłumacz, autor wielu esejów i książek dotyczących poezji K. Wojtyły, ks. J. Twardowskiego.
  • Festiwal: Leszek Długosz nostalgicznie
    02 października 2012
    W ramach Festiwalu Poezji i Prozy tradycyjnie odbył się koncert piosenki poetyckiej. W tym roku gościliśmy Leszka Długosza. Dla wielbicieli artysty przedstawiony program autorski był prawdziwą ucztą duchową.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz