Aktualności - archiwum 2012

• Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
    20 czerwca 2012
    20 czerwca 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przyłączyła się do IX Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Z tej okazji uczestnicy akcji otrzymali słodycze i pamiątkowe naklejki.
  • Życie jak scenariusz filmowy - spotkanie z gen. dyw. F. Czekajem
    19 czerwca 2012
    19 czerwca 2012 r. odbyło się spotkanie z gen. dyw. Fryderykiem Czekajem. Spotkanie zorganizowali Burmistrz Miasta Jasła, Andrzej Czernecki, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury.
  • Odznaczenia i nagrody dla bibliotek publicznych
    15 czerwca 2012
    13 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki” odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz nagród laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2011 w woj. podkarpackim.
  • Konferencja bibliotekarzy podkarpackich w Jaśle
    15 czerwca 2012
    W dniach 12 – 13 czerwca 2012 r. odbyła się w Jaśle III. Konferencja dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki”. Organizatorami konferencji byli: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie.
  • Wycieczka do Karpackiej Troi
    15 czerwca 2012
    Uczestnicy konferencji "Kształtowanie wizerunku biblioteki" zwiedzili Karpacką Troję. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
  • Akademia Orange dla bibliotek
    12 czerwca 2012
    Miejska Biblioteka Publiczna w 2012 roku po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z Fundacji Orange i przystąpiła do programu „Akademia Orange dla bibliotek”.
  • Czytanie połączyło pokolenia – XI OTCD
    09 czerwca 2012
    Lokomotywą pełną gości rozpoczęto tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece, który zainicjował szereg zabawnych, ciekawych i wartościowych spotkań z książką. Już od samego początku czytanie połączyło pokolenia najmłodszych i dorosłych aktywnie uczestniczących we wspólnych wydarzeniach.
  • Dzieci na Uniwersytecie – spotkanie z jasielskim UTW
    08 czerwca 2012
    O tym, że duzi i mali mogą studiować i spełniać swe marzenia poruszając własną wyobraźnię przekonali się drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczestniczący w bibliotecznym spotkaniu – Dzieci na Uniwersytecie. Gośćmi najmłodszych były słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Barbara Tora, poetka regionalna i Henryka Przybyła
  • Bajanie z ciocią Michaliną
    08 czerwca 2012
    W bibliotece zawirowały kolory i powróciły opowieści z dzieciństwa członkiń „Klubu Michalina”, które spotkały się z 6-latkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod hasłem – „Czytanie łączy pokolenia”.
  • Posłódźmy sobie książką  – Czytanie w Krainie Pszczół
    08 czerwca 2012
    Goszczące w bibliotece przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola miały okazję przekonać się, że czytanie jest słodkie niczym miód z pasieki. Najmłodsi wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem – Marianem Soblem z Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy i Teresą Sobel – emerytowaną nauczycielką.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz