Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
 • Projekty: Zakup nowości wydawniczych w 2020 roku
  piątek, 22 stycznia 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2020 r. otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 1: "Zakup nowości wydawniczych  do bibliotek publicznych".

 • Od 25.01.2021 roku wznawiamy rezerwację zamówień magazynowych
  środa, 20 stycznia 2021

  Informujemy, że od 25.01.2021 roku wznawiamy rezerwację zamówień magazynowych.

 • Konkursy: Tworzysz? Wyślij!
  poniedziałek, 18 stycznia 2021

  Piszesz wiersze lub opowiadania? Masz jeszcze szansę wziąć udział w Konkursie Liryczne Jasło!
  To już XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Przedłużyliśmy termin składania prac do 10 lutego 2021.

   

 • Roczne kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już wydane.
  czwartek, 07 stycznia 2021

  Informujemy, że wszystkie roczne kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już wydane. Jednocześnie przypominamy, że w styczniu nie będą wydawane miesięczne kody dostępu do serwisu LEGIMI.

   

   

 • W styczniu 2021 roku Filia nr 2 i Filia nr 3 w soboty będą nieczynne
  poniedziałek, 04 stycznia 2021

  W styczniu 2021 roku Filia nr 2 i Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w soboty nieczynna.

 • Wystawy: „Światło i cień”
  środa, 30 grudnia 2020

  Czytelników oczekujących w holu na skorzystanie z oddziałów Biblioteki czeka uczta wizualna. Dzięki uprzejmości Muzeum Zamoyskich w Kozłówce prezentujemy wystawę „Światło i cień”, poświęconą Biblii z ilustracjami Paula Gustava Doré.  Ekspozycja składa się z 11 plansz wraz z biogramem autora i wybranymi rycinami ze Starego i Nowego Testamentu.

 • Zbiory regionalne Biblioteki wzbogaciły się o kolejne dwa zestawienia bibliograficzne
  środa, 23 grudnia 2020

  W 2020 r. zbiory regionalne Biblioteki wzbogaciły się o kolejne dwa zestawienia bibliograficzne „Jasło i jaślanie w latach II wojny światowej: zestawienie bibliograficzne za lata 1969-2019”  i  „Jasielski Dom Kultury: zestawienie bibliograficzne za lata 1995 – 2020”.

 • Od 30 listopada Biblioteka ponownie OTWARTA
  piątek, 27 listopada 2020

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle obowiązującymi od 30 listopada 2020 r. Zasady korzystania z Biblioteki są zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej.

 • Cykle: Niezwykli. Wspaniali. Sławni
  środa, 16 września 2020

  Zastanawialiście się, kto odkrył i wykorzystał energię solarną lub też wynalazł kamizelkę kuloodporną? Albo kto i kiedy jako pierwszy napisał program komputerowy? A pamiętacie, jak nazywa się osoba, która zauważyła, że zwierzęta mają osobowość, uczucia i mogą wykonywać skomplikowane zadania? Możecie dowiedzieć się tego uczestnicząc w cyklu zajęć dla dzieci 6-10 lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Wydarzyło się
 • Cykle: Smaczne ferie z Biblioteką
  18 stycznia 2021

  Tegoroczne ferie różniły się od tradycyjnych.  Od 4 do 15 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  prowadziła cykl literacko-kulinarny „Czytamy ze smakiem”. Pomimo tego, że nie mogliśmy się spotkać w bibliotece, poznaliście tajemnice i inspiracje kulinarne, które udostępniliśmy Wam za pomocą internetu.

   

   

 • Kluby: Tajemnicza mowa kwiatów
  13 stycznia 2021

  13 stycznia 2021 r. na spotkaniu online Dyskusyjnego Klubu Książki Zaczytani, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, rozmawialiśmy o książce  Nancy Springer Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów.

 • Projekty: Do CZYTANIA! Gotowi! Start! Podsumowanie projektu MBP w Jaśle
  21 grudnia 2020

  Jak ważne jest czytanie oraz w jaki sposób dzięki książkom możemy przyjemnie i twórczo spędzić czas, przekonali się uczestnicy działań w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! realizowanego od lipca do grudnia 2020 r. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Juniwersytet: Zasady pomagają nam zrozumieć świat – spotkanie z Łukaszem Walewskim.
  19 grudnia 2020

  19 grudnia 2020 studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w spotkaniu online z Łukaszem Walewskim – dziennikarzem, specjalistą od dyplomacji i savoir-vivre’u oraz autorem książki dla dzieci „Mali dyplomaci – czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat”.

   

   

 • Projekty: BiblioMOCNI w proMOCji! Podsumowanie projektu MBP w Jaśle
  18 grudnia 2020

  Od  września do grudnia 2020 br. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu „BiblioMOCNI w proMOCji!” wzięli udział w warsztatach oraz szkoleniach pozwalających poszerzyć zakres wiedzy merytorycznej, nabyć nowe umiejętności oraz poznać dobre praktyki na płaszczyźnie promocji działań wokół książki i biblioteki oraz kultury i życia społecznego.

 • Motywy w twórczości Olgi Tokarczuk - wykład Małgorzaty Jasiewicz
  15 grudnia 2020

  15 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle z okazji  rocznicy wręczenia literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk prowadziła transmisję wykładu Małgorzaty Jasiewicz „Motywy w twórczości Olgi Tokarczuk”.

   

   

 • Juniwersytet: Mikołajkowe eksperymentowanie
  12 grudnia 2020

  12 grudnia 2020 dzieci z Juniwersytetu wzięły udział  w Mikołajkowym świątecznym show online przygotowanym przez Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie.

 • Projekty: Motywacja i leśny savoir-vivre – warsztaty online z Tomaszem Samojlikiem
  11 grudnia 2020
  11 grudnia 2020 r. młodzi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! wzięli udział w warsztatach online z Tomaszem Samojlikiem – naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży oraz autorem książek dla dzieci i młodzieży.
 • Projekty: Badanie potrzeb i work life balance – szkolenia online dla bibliotekarzy
  10 grudnia 2020

  3-4 oraz 8-9 grudnia 2020 r. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu BiblioMOCNI w proMOCJji!  wzięli udziału w cyklu szkoleń online pn. „Badanie potrzeb dorosłych czytelników. Techniki badawcze, narzędzia online, praktyczne zastosowanie, analiza danych” oraz „Work life balance czy wypalenie zawodowe — równowaga, samoświadomość i budowanie własnych zasobów dla życia bez stresu”.

   

   

Katalog online
 • Coco Chanel

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób dziewczynka inna niż wszystkie odważyła się spełniać marzenia, iść pod prąd i zostać najsłynniejszą projektantką mody na świecie, koniecznie przeczytajcie tę książkę!

 • Życie: następny poziom

  To już drugie wydanie książki Jarosława Gibasa, który wprowadza czytelnika w meandry ludzkiej psychiki i transpersonalnych zależności. Autor w klarownych i przystępnych wykładach, pokazuje jak fascynująca jest ludzka natura.

Kalendarz
styczeń 2021
pn wt śr cz pt so nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego