Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Najgorsze dzieci świata

  Chcecie poznać grono najgorszych dzieci świata? Sięgnijcie po książkę Davida Walliamsa, który w swoim zbiorze opowiadań  przedstawia: łobuzów, krzykaczy, uparciuchów i złośników.

 • W cieniu sławy: zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

  Kim była Helena Sienkiewicz? Jakie relację łączyły siostry Boznańskie? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć Ewa Jałochowska – dziennikarka i historyk sztuki.

 • Przemiana Caraga

  Tajemniczy Carag  jest jednym z przemieńców – istot chcących zadomowić się wśród ludzi i poznać ich świat. On i jego rodzina ze zwierząt przemieniają się w ludzkie istoty. Kiedy  udaje im się opuścić rodzinny las i rozpocząć istnienie w ludzkim świecie, okazuje się że nie jest to takie proste.

 • Przewodnik po modzie współczesnej: dlaczego w takim stroju można się pokazać?

  Moda fascynuje nie tylko jej kreatorów, ale także ludzi dla których ubiór nie jest sprawą trzeciorzędną. Przewodnik pokazuje charakterystyczne cechy stylu wielkich kreatorów i marek takich jak Christian Lacroix czy Junko Koshino.

 • Hanka Ordonówna: miłość jej wszystko wybaczy

  Anna Mieszkowska z zebranych listów i zapisków Hanki Ordonówny napisała opowieść  o kobiecie, aktorce i pieśniarce, najbardziej znanej przedwojennej artystce. Autorka opisuje nie tylko życie zawodowe Ordonki ale również jej losy wojenne, uwięzienie na Pawiaku i ogromne zaangażowanie w ratowanie polskich sierot.

 • Jadzia

  Oparta na faktach opowieść o losie  sześcioletniej  dziewczynki Jadzi, której życie zmienia się wraz z wybuchem II wojny światowej.

 • Homo nie całkiem sapiens: o automatyzmach myślenia, nadętych politykach, narzekaniu Polaków i pułapkach moralności.

  Wartościowa lektura  skierowana do osób zainteresowanych otaczającym światem, bez względu na posiadane wykształcenie.
  Poruszana problematyka dotyczy m.in. polityki, władzy, moralności, różnic i ról płciowych,  prawego umysłu, narzekania.

 • Pamiętnik 8-bitowego wieśniaka (wojownika).

  Dwunastoletni bohater Runt to mieszkaniec Minecraftii. Jego codzienność i przyszłość nie przedstawiają się pomyślnie. Rodzice chłopca oczekują, że podobnie jak oni Runt zostanie farmerem. Ten jednak ma zupełnie inne ambicje.

 • Zagubione zwierzaki: szukaj, znajduj, baw się

  To pełna szczegółów książka, która zawiera wspaniale, kolorowe ilustracje, na których ukryły się różne zwierzęta. Zachęca małego czytelnika do przeszukiwania lasów, parków, gór, dżungli, ogrodu zoologicznego… w poszukiwaniu wiewiórek, małpek i innych zagubionych zwierzaków oraz do rozwiązywania zagadek.

 • Polskie imperium: wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą

  Polska miała stulecia chwały, świetności i była imperium, z którym się liczono. Podróżując z autorem przez różne epoki poznajemy zadziwiające ciekawostki naszej historii.