Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Nawet potwory myją zęby!

  Mała dziewczynka nie tylko nie lubi mycia zębów, ale uważa że ich szczotkowanie jest nudne i bez sensu. Wszystko się zmienia, kiedy w swojej łazience spotyka włochatego potwora.

 • Mózg w żałobie

  Doktor Lisa M. Shulman i jej mąż dr William Weiner – lekarze neurolodzy – pracowali w tej samej klinice. Byli nie tylko małżonkami, ale też współpracownikami konsultującymi ze sobą przypadki swoich pacjentów. Ich poukładany świat runął w gruzach gdy u doktora Williama zdiagnozowano raka. Po śmierci męża Dr Lisa zdecydowała się na opisanie swoich przeżyć związanych z chorobą i odejściem bliskiej osoby, żeby dać wsparcie innym ludziom, znajdującym się w podobnej sytuacji.

 • Sznurówka, ptak i ja

  Selma ma osiem lat i ptaka, który dziobie ją w serce. Ten uciążliwy wewnętrzny krytyk, powtarza jej bez przerwy, że nie jest taka jak jej rówieśnicy i nikt nigdy się z nią nie zaprzyjaźni. Jednak wszystko zaczyna się zmieniać podczas wakacji, które ośmiolatka spędza u dziadków.

 • Napiwku nie będzie : sekrety kelnerów

  Kim jest współczesny kelner? Jak wygląda jego praca „od kuchni”? Jak zmieniła się ta profesja na przestrzeni lat? Na te pytania stara się odpowiedzieć autorka książki – dziennikarka, reporterka i scenarzystka.

 • Nareszcie wolna! : historia uwolnienia skazanej na śmierć chrześcijanki z Pakistanu

  Po koniec 2010 roku Asia Bibi – młoda chrześcijanka z Pakistanu – została skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. W rzeczywistości kobieta opowiadała tylko muzułmańskim koleżankom o swej wierze w Chrystusa. Została uwięziona na podstawie oskarżenia sąsiadki, żony miejscowego imama, która nie potrafiła jednak przedstawić żadnych dowodów.

 • Jak zdenerwować mamę?

  Pewnego dnia mama musi nagle wyjść do sklepu. Nakazuje dzieciom, aby do jej powrotu nikogo nie wpuszczały do domu. Kiedy wraca odkrywa, że zapomniała klucza. Prosi swoje pociechy, aby otworzyły drzwi. Jednak żadne, zgodnie z jej wcześniejszym poleceniem, nie chce tego zrobić.

 • Położna z Auschwitz

  Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej kobiety – Stanisławy Leszczyńskiej – polskiej położnej, która w obozie zagłady w Auschwitz pomogła przyjść na świat setkom dzieci.

 • Mądre bajki

  Książka pokazuje, że rozmowy z dziećmi na poważne tematy wcale nie muszą być trudne i skomplikowane. Teksty napisane są przystępnym, zrozumiałym językiem i zawierają piękne ilustracje. Lektura będzie idealnym wstępem do ciekawej i rozwijającej rozmowy z dzieckiem.

 • Życie zero waste : żyj bez śmieci i żyj lepiej

  Autorka w przystępny sposób zachęca do życia bez generowania odpadów w myśl zasady: zero waste – zero śmieci.

 • Uduszeni : toksyczna prawda o powietrzu, którym oddychamy

  Autorka – amerykańska dziennikarka mieszkająca w Londynie –  na co dzień zajmuje się m.in. tematyką zdrowia, środowiska i zrównoważonego rozwoju. Podróżując po świecie i badając wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze życie, spotykała się z różnymi rozmówcami.