Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Rozmerdane święta
  Zbiegi okoliczności całkowicie odmieniają losy pozornie przypadkowych osób. Sprawiają, że czas Świąt nabiera prawdziwie świątecznego blasku. Kundelek Ziyo – biedna, schorowana znajda – całkowicie odmienia życie kilku osób.
 • Ostatni dzień w przedszkolu

  Ostatni dzień w przedszkolu to opowiadanie o zwierzątkach i ich pożegnaniu z przyjaciółmi z przedszkola. Głównym bohaterem jest Fenek. Pani Panda przekonuje, że ostatni dzień w przedszkolu nie będzie smutny, bo jest to początek nowej, wspaniałej przygody. A zwierzątka - przedszkolaki na pewno jeszcze się spotkają.

 • Wigilijna przystań

  Nie jest to historia o cudownych świętach przesyconych jedynie miłością. Sprawia jednak, że człowiek ma ochotę usiąść i zastanowić się nad niejedną sytuacją w swoim życiu, a świąteczny klimat, jaki w niej panuje, skłania nas do refleksji.

 • Dwór polski: literackie obrazy w prozie XIX i XX wieku

  Dwór do dzisiaj w zbiorowej świadomości stanowi symbol ostoi wartości narodowowyzwoleńczych i patriotycznych. To synonim tęsknoty za mitem idyllicznego krajobrazu, dlatego też publikacja Emanueli Tatarkiewicz jest cennym źródłem literackich odniesień.

 • Najcenniejszy podarunek

  Świąteczna oprawa powieści sprawia, że jest ona bardzo nastrojowa, pachnąca wanilią i piernikami, a opisana historia  doskonale komponuje się z  samą istotą świąt, które przypominają, jak ważne w życiu są bliskość, czułość i rodzina.

 • Dokta: opowieść o Wandzie Błeńskiej

  Książka opowiada o odwadze pomagania tym, którzy zostali odtrąceni przez innych. Pokazuje, że nawet ludzie dotknięci niebezpieczną i zakaźną chorobą mają prawo do szczęścia, radości i marzeń.

 • Na ratunek : rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety

  Jak zachować się w lesie spotykając jego mieszkańców? Co robić, gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze otoczenie? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w książce Na ratunek  Marcina Dorocińskiego – aktora i obrońcy przyrody.

 • Żywienie w sporcie

  To książka nie tylko dla osób chcących osiągać wspaniałe wyniki sportowe i uzyskać optymalne rezultaty treningowe, ale wyczerpujące kompendium zawierające praktyczne informacje przygotowujące organizm do efektywnej rywalizacji.

 • Wojenne siostry

  Historie niezwykłych kobiet, sióstr zakonnych, które ratując innych same gotowe były na śmierć. Nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali.

 • Tajemnica alei klonowej

  Jest kwiecień 1944 roku. Agnieszka, 16-letnia łączniczka AK, wraca z lasu drogą wzdłuż torów, kiedy z przejeżdżającego pociągu do Oświęcimia ktoś wyrzuca niemowlę. Czy to próba ratowania dziecka przed kaźnią w Oświęcimiu?