Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Dzikie sekrety przyrody

  Zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji, odkryć i zagadek ze świata przyrody – napisanych prostym, zrozumiałym językiem i z dużym poczuciem humoru. Książka jest doskonałą rozrywką i źródłem wiedzy nie tylko dla dzieci, lecz również  dla starszych czytelników.

 • Długa podróż Garry’ego Hopa

  Autorka, Moony Witcher, znana z bestsellerowej powieści Dziewczynka z Szóstego Księżyca, w swojej nowej książce Długa podróż Garry’ego Hopa zabiera czytelników na fascynującą wyprawę, pełną niezwykłych miejsc, stworzeń i przygód.

 • Green Witch : magia ziół, kwiatów, olejków eterycznych i innych darów matki natury

  W dzisiejszym świecie coraz więcej osób skłania się ku naturze, myśli jak zdrowo żyć i czerpać z jej dóbr. Magię i siłę ziół, roślin i olejków znamy nie od dziś. Niezależnie od tego, czy już  korzystasz z  darów natury, czy dopiero chcesz zacząć, sięgnij po inspirujące wskazówki zawarte w kompendium naturalnej magii.
   

 • Ile ważą chmury? : oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

  Czas we wszechświecie jest pojęciem względnym, nic nie trwa wiecznie, nic nie jest stałe, nauka nieustannie idzie naprzód, mimo to wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi, a niektóre sprawy, teraz traktowane jako pewne, po latach mogą nie mieć sensu. Ta książka jest dowodem na to, że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca.

 • Krajobraz po życiu : śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach

  Autorka zaprasza na historyczny spacer po dawnej Galicji, której historia jest fascynująca. Sposób niespiesznej narracji pozwala czytać tę popularyzatorską książkę jak powieść.
   

 • Pod taflą

  Główna bohaterka Gaia to syrena, żyjąca w świecie dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Jej buntownicza wycieczka na powierzchnię morza prowadzi ją do beztroskiego świata człowieka. Jak wysoka jest cena poświęcenia się dla wolności, ucieczki z klatki kłamstw i cudzych przekonań? Czy Gai wystarczy odwagi by spełnić swoje marzenia?

 • Z miłości? To współczuję : opowieści z Omanu

  Zbiór historii o kobietach, ich życiu i związkach we współczesnym Omanie. Autorka pokazuje różnorodność tych relacji – związki szczęśliwe, z miłości, aranżowane,  nieszczęśliwe, brutalne, rozwody, kochanki, związki z obcokrajowcami, bycie samotną matką – i zwraca uwagę czytelnika przede wszystkim na to, co jest odmienne z europejskiego punktu widzenia.

 • Moje dziecko się boi : jak mogę mu pomóc?

  Autorka – z wykształcenia psycholog i polonista – w swojej pracy podjęła rozważania na temat dziecięcego strachu oraz lęków. Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Nie jest to poradnik zawierający jedynie suche fakty. To raczej praktyczny przewodnik gromadzący bogaty zbiór narzędzi, z którego mogą skorzystać dorośli chcący wesprzeć dziecko w sytuacjach budzących u niego lęk.

 • Tajemnica Floriana

  Opowieść przenosi nas w czasy drugiej wojny światowej, kiedy ludzie walczyli i umierali w imię Ojczyzny. Wielu z nich już nie ma wśród nas, a ci, którzy wciąż żyją wracają do przeszłości i wspominają ludzkie tragedie. A jak widziały i przeżywały ten trudny czas dzieci?

 • Cały świat jest cudem : ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

  Cały świat jest cudem to lektura  arcyciekawa, odkrywająca przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata. Koniecznie musisz zajrzeć do środka, aby dowiedzieć się dlaczego mrówki są znacznie lepiej zorganizowane niż ludzie, jak zdobyć partnera zbierając śmieci,  oraz czy można stworzyć nicość.