Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Erhard Loretan: ryczące ośmiotysięczniki

  To jedna z najlepszych książek o wspinaniu, która opisuje życie i osiągnięcia jednej z największych postaci himalaizmu, jaką był Szwajcar Erhard Loretan. Lektura opowiada o dziecięcych marzeniach alpinisty oraz informuje z kim odbył on pierwsze  wspinaczki, co najbardziej podobało mu się w samotnych wyprawach, jaki miał styl.

 • Kołysanka z Auschwitz

  Przejmująca do głębi opowieść o odwadze, nadziei i sile matczynej miłości, która okazała się  większa od terroru wojny. Jest to historia inspirowana życiem Helene Hannemann – Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która prowadziła w Auschwitz przedszkole dla obozowych dzieci.

 • Twoje życie w moich rękach: opowieść o polskiej służbie zdrowia

  Zapewne każdy z nas czekał w szpitalu na pomoc lekarską – dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Po jakimś czasie jesteśmy rozżaleni i wściekli na lekarzy i pielęgniarki, że nas lekceważą, traktują jak natrętów. Dzięki tej książce dowiadujemy się, jak to wygląda z drugiej strony.

 • Filip, lis i magia słów

  Filip to mały, sympatyczny zajączek, mieszkający w lesie wraz z kochającą i szanującą się nawzajem rodziną oraz z oddanymi przyjaciółmi. Zajączek zmaga się z codziennością, przynoszącą nowe doświadczenia, relacje, znajomości.

 • Nie ma przypadków: wspomnienia terapeutki

  Autorka – psycholog kliniczny oraz specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień – opowiada historie prawdziwe o walce z uzależnieniem, przemocą, radzeniu sobie z traumami i negatywnymi emocjami oraz przedstawia opis pracy terapeutycznej przy wykorzystaniu różnych technik i metod.

 • Narkotyki i dopalacze: co powinni wiedzieć rodzice?

  Problem narkotyków i dopalaczy staje się coraz poważniejszy. Według najnowszych badań nowe narkotyki mogą stanowić już 10% rynku substancji odurzających, a ich odbiorcami są szczególnie ludzie młodzi. W książce autorzy umiejętnie wklejają naukowe kwestie w popularny, poradnikowy charakter publikacji.

 • Baster: pies ratowniczy

  Bohater książki to pies ratowniczy. Pracuje w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ma doskonały węch i sprawdza się w poszukiwaniach zaginionych. Dla niego, najbardziej doświadczonego psa w grupie, to jedna z wielu udanych akcji

 • I ty możesz zmienić świat: 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach

  Zastanawiałeś się kiedyś czy możesz zmienić coś, co ci się nie podoba. A może uważasz, że dzieci nie mają nic do powiedzenia, bo i tak ich nikt nie słucha? Koniecznie zajrzyj do książki Karoliny Grabarczyk I ty możesz zmienić świat: 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach. Przekonasz się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

 • Awantura w bajkach

  Osiem niezwykłych rozdziałów pełnych humoru, przygód, emocji, intryg i niepewności co do losów bohaterów. Książka dla dzieci, pełna mądrych rad i pozytywnych wartości. To opowieść o przyjaźni i pomaganiu innym nawet wtedy, gdy wymaga to przełamania własnego strachu.

 • Wybuchowe związki: małżeństwo z Pakistańczykiem

  Relacja autorki z jej związku małżeńskiego z Pakistańczykiem. Zapis ogólnych refleksji, różnic między naszymi kulturami i religiami, poparty przykładami z życia  konkretnej pary. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, z których każdy skupia się na innym aspekcie życia i zawiera opisy autentycznych sytuacji, wydarzeń, przeciwności, kompromisów, jak też awantur o błahostki.