Wybuchowe związki: małżeństwo z Pakistańczykiem

,
Wybuchowe związki: małżeństwo z Pakistańczykiem

Sylwia Kaźmierczak-Ali: Wybuchowe związki: małżeństwo z Pakistańczykiem.  –  Gdynia 2019.

Relacja autorki z jej związku małżeńskiego z Pakistańczykiem. Zapis ogólnych refleksji, różnic między naszymi kulturami i religiami, poparty przykładami z życia  konkretnej pary. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, z których każdy skupia się na innym aspekcie życia i zawiera opisy autentycznych sytuacji, wydarzeń, przeciwności, kompromisów, jak też awantur o błahostki. Mamy możliwość poznania między innymi mentalność Pakistańczyków, którzy w przeciwieństwie do Polaków są absolutnymi optymistami i zawsze wychodzą z założenia, że „ jakoś to będzie”.
Książka zawiera subiektywne odczucia i emocje autorki, ale równocześnie może być poradnikiem dla osób, które zamierzają poślubić obcokrajowca, a zwłaszcza muzułmanina. Warto wcześniej wiedzieć, czego można się spodziewać i oczekiwać od drugiej strony.
Czy miłość będzie w stanie pokonać wszystkie różnice i odmienności? Czy wystarczy nam tolerancji i wyrozumiałości, aby zaakceptować odmienność małżonka, jego kulturę, nawyki
i zachowania, stosunek do najbliższych…?

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3.