Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
  • Osobiste szanse rozwojowe dzięki Unii Europejskiej
    czwartek, 18 kwietnia 2024

    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z partnerem wydarzenia Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zaprasza młodzież, młodych dorosłych oraz ich bliskich na spotkanie „Osobiste szanse rozwojowe dzięki Unii Europejskiej”. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”.

  • Kluby: Tęczowy spektakl na niebie
    piątek, 19 kwietnia 2024

    Tęcza jest niezwykłym i magicznym zjawiskiem, które wzbudza w nas zachwyt i podziw. Pojawia się na niebie po deszczu, kiedy słońce rozświetla krople wody tworząc spektakularne łuki światła i kolorów. Jest symbolem nadziei, pokoju i harmonii.

  • Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską
    środa, 17 kwietnia 2024

    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Ałbeną Grabowską.

  • Tymczasowy numer telefonu - Filia nr 2
    poniedziałek, 15 kwietnia 2024

    Informujemy o zmianie numeru telefonu Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Wincentego Pola 41 – siedziba tymczasowa)

    Tymczasowy numer telefonu:

    451 18 28 14

     

  • Otwieramy Filię nr 2 MBP w Jaśle w nowej tymczasowej lokalizacji
    czwartek, 11 kwietnia 2024

    Miło nam poinformować, że 15 kwietnia 2024 otwieramy dla Was Filię nr 2 w siedzibie tymczasowej przy ulicy Wincentego Pola 41.

  • Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej – nowy projekt w jasielskiej bibliotece
    czwartek, 11 kwietnia 2024

    Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jedna z 12 bibliotek w Polsce zakwalifikowała się do obywatelsko-edukacyjnego projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”.

  • Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2
    wtorek, 02 kwietnia 2024

    Szanowni Czytelnicy!

    Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację zadania pn. Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Kopernika dla potrzeb Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

  • Kwietniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi
    środa, 27 marca 2024

    Informujemy, że kwietniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  2 kwietnia 2024 roku (wtorek).

  • Otwieramy Filię nr 3 MBP w Jaśle w nowej lokalizacji
    środa, 06 marca 2024

    Miło nam poinformować, że 8 marca 2024 o godz. 11.00 otwieramy dla Was Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w nowej lokalizacji przy ulicy Sikorskiego 15 (I piętro, budynku Krytej pływalni MOSiR).

Wydarzyło się
  • Jasło Miasto Młodzieży
    19 kwietnia 2024

    Warsztaty rozwojowo-psychologiczne, skutecznego uczenia się, asertywności i samoobrony, zajęcia fotograficzne i poetyckie to wydarzenia, w których miała okazję w ciągu minionych trzech miesięcy uczestniczyć jasielska młodzież w ramach przedsięwzięcia „Jasło Miasto Wiedzy: Miasto Młodzieży”.

  • Wiosno! swą urodą tak potrafisz wzruszać
    16 kwietnia 2024

    Wiosna to niezwykła pora roku, kiedy wszystko kwitnie, a nowa energia tętni w przyrodzie i w ludziach. Motywem przewodnim spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” był wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Ogród”.

  • Akcje: Światowy Dzień Poezji w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
    21 marca 2024

    Światowy Dzień Poezji, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. to święto obchodzone corocznie 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania poezji na całym świecie.

  • Kluby: Wielkanocne spotkanie z tradycją
    21 marca 2024

    Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy jest jajko. Tradycyjnie malujemy je w różne wzory i kolory, tworzymy z nich piękne świąteczne dekoracje, aby wprowadzić wiosenny klimat do naszych domów.

  • Poezjo! Jesteś zadziwieniem – Święto Poezji w jasielskiej Bibliotece
    21 marca 2024

    Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku zawsze jest okazją do promocji czytelnictwa, literatury, a szczególnie poezji na całym świecie. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle od wielu lat jest wierna tej tradycji. Dzielimy się wówczas ze słuchaczami – wierszem, piosenką, myślą zamkniętą w poetycką formę.

  • Zakończyliśmy projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.
    14 marca 2024

    Celem projektu było zapewnienie wsparcia ukraińskim dzieciom i młodzieży - uchodźcom wojennym - w kontynuacji nauki w ukraińskiej szkole, a także w adaptacji do polskiej szkoły, korzystaniu z różnych form zajęć rozwojowych w bibliotekach oraz nauce języka polskiego i integracji z młodymi Polkami i Polakami.

  • Widzieć w zwyczajności niezwyczajność – spotkanie i warsztaty z Jakubem Kornhauserem
    12 marca 2024

    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN zorganizowały spotkanie i warsztaty literackie dla młodzieży z dr. Jakubem Kornhauserem, wykładowcą, tłumaczem, redaktorem, poetą.

  • Kluby: Pełen wesołości i beztroski karnawał czyli polskie tradycje zapustowe
    05 marca 2024
    „Michaliny” opowiedziały jak tradycja mięsopustu i zabawy była kultywowana w powiecie jasielskim.
  • Kluby: Praskie wędrówki z Mariuszem Szczygłem
    01 marca 2024

    W DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Mariusza Szczygła „Osobisty przewodnik po Pradze”.

     

Katalog online
  • Ocalała z chińskiego gułagu

    Gulbahar jest Ujgurką, a ten naród Chińczycy planowo i systematycznie unicestwiają. Myślicie, że obozy koncentracyjne to już przeszłość, a dyskryminacja etniczna zdarza się tylko w czasie bardziej lub mniej odległych wojen? Władze chińskie po cichu dokonują ludobójstwa na Ujgurach, skrzętnie ukrywając to przed światem. Wspomnienia Gulbahar Haitiwaji to jedno z niewielu świadectw tej zbrodni.

  • Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

    "Gdy trzeba rozpętać wojnę domową, a nie ma do niej chętnych ludzi, to należy jakichś wymyślić i sprowadzić" - tak Tomáš Forró wprowadza nas w schemat konfliktów rosyjskich. Autor spędził trzy lata na wschodzie Ukrainy, zbierając materiały do książki; we wstępie do wydania polskiego, pod koniec 2021 roku uzasadnia, że tekst pozostaje aktualny.

Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa
mkidn2023
MKiDN2024
NPRCZ2