Dla bibliotekarzy: Moc czytania, działania i radość współtworzenia

środa, 31 sierpnia 2016
Dla bibliotekarzy: Moc czytania, działania i radość współtworzenia

31 sierpnia br. bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego wzięli dział w kreatywnych warsztatach pn. O, ja cię! Książki jakich nie znacie! Jak sprostać wymaganiom najmłodszych czytelników z wykorzystaniem współczesnej literatury dla dzieci?

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak wspólnie z dzieckiem czerpać radość z czytania i współdziałania, wykorzystując książki aktywizujące Herve Tulleta i poznając dobre praktyki w pracy z najmłodszymi na przykładzie działań jasielskiej MBP. Przekonaliśmy się, że czasem mniej znaczy więcej, a czytanie bezwzględnie musi być dobrą zabawą! Na zakończenie spotkania grupowo stworzyliśmy autorskie scenariusze zajęć dla dzieci w wieku 5-8 lat na bazie książek: Mały żółty i mały niebieski Leo Lionni oraz Domy Carlson Ellis.

Bibliotekarze gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego dowiedzieli się także czym jest działająca w Bibliotece Strefa Innowacji i obejrzeli prezentację działań strefowych.

Warsztaty poprowadziły: Katarzyna Zwolińska i Renata Grzegorczyk, bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.