Kluby: Pokaż język! Zabawy językowe w Klubie Sieciaka

piątek, 25 października 2013
Kluby: Pokaż język! Zabawy językowe w Klubie Sieciaka

Dlaczego z odpowiednio połączonych literek powstają wyrazy? Jak opanować trudną sztukę poprawnego pisania? Tajemnice i zawiłości języka polskiego odkrywali uczestnicy spotkania Klubu Sieciaka w czwartek 25 października 2013 r.

Alfabet najlepiej poznawać w towarzystwie…tajemniczej Indianki, wystrzałowej rakiety, kolorowego motyla czy brykającej owieczki – dzięki specjalnym obrazkom-literom dzieci dzielnie ćwiczyły sztukę poprawnego pisania. Napisanie bez skreśleń literki „m”, wyposażenie „B” w dwa równiutkie „brzuszki” czy ćwiczenie różnicy między „i” a „I” okazało się niemałym wyzwaniem, a wytrwałym wysiłkom młodych adeptów kaligrafii towarzyszyło wiele emocji: Moja Indianka jest śliczna, ale napisać cały wyraz „Indianka” bez skreśleń to bardzo trudno – powiedziała Iza.

Po ćwiczeniach kaligrafii przyszły pora na zabawę w tworzenie wyrazów. Mali uczestnicy w grze Literowe koraliki starali się „nawlekać” na sznurek sylaby tak – by powstały poprawne wyrazy. Najtrudniej było odgadnąć i napisać bez błędów „ żabę”  –  relacjonował Igor.

Na zakończenie dzieci obejrzały video-tutoriale, które w przyjazny i zabawny sposób pomagają sztukę poprawnego pisania.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.

Patronat medialny:
Partnerzy: