Facebook
A A A

Kluby: Tajemnica czarnego płaszcza

środa, 08 lipca 2020

8 lipca 2020 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Zaczytani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce  Roberta Beatty’ego Serafina i czarny płaszcz.

Zdaniem klubowiczów książka wyróżnia się na rynku książek młodzieżowych o tematyce fantastycznej. Jej atuty to ciekawa fabuła, nietypowa główna bohaterka oraz tajemnica czarnego płaszcza.

W posiadłości Baltimore giną dzieci. Tylko Serafina, Główna Łowczyni Szczurów, podejrzewa , że sprawcą jest niezidentyfikowany mężczyzna w czarnym płaszczu. Nie jest to zwykły płaszcz – posiada magiczne moce, daje władzę nad światem, ale w zamian więzi dusze. Dzięki swojej determinacji Serafina potrafi znaleźć sprzymierzeńców i ocalić zaginionych. Odzyskuje swoją matkę i odkrywa prawdę o sobie.

Czas przeznaczony na przeczytanie książki nie był czasem straconym. Postacie i ciekawa, wartka akcja wciągają i sprawiają , że nie można doczekać się , co będzie dalej i jak to się skończy. Polecamy!

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.