Facebook
A A A

Kluby: Pippi ma już 75 lat!

czwartek, 16 lipca 2020


Bohaterką  spotkania 15 lipca 2020 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Pippi  Pończoszanka, której przygody wymyśliła Astrid Lindgren, znana szwedzka pisarka.


Sterczące rude warkoczyki, buzia pokryta piegami, kolorowe pończoszki to znaki rozpoznawcze małej buntowniczki. Ulubienica małych i dużych czytelników w tym roku kończy 75 lat. Z tej okazji przeczytaliśmy fragment książki Pippi Pończoszanka pt. ”Pipi obchodzi urodziny”, zaplataliśmy warkoczyki i wzięliśmy udział w bitwie na miny. Dowiedzieliśmy się, że warto mieć przyjaciół, iść przez życie z uśmiechem i cieszyć się każdą chwilą. Zachęciliśmy klubowiczów do uczestnictwa w konkursie "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi"  i zapoznaliśmy ich z Regulaminem Konkursu.


Naszej jubilatce życzymy wielu fantastycznych przygód, a Was drodzy czytelnicy serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi", przygotowanym przez Wydawnictwo Jungoffska, którego jesteśmy ambasadorem. Szczegóły na naszej stronie lub na stronie organizatora Wydawnictwo Jungoffska.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.