Projekty: O Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Gargamelu na radiowej fali

poniedziałek, 13 - wtorek, 14 maja 2013
Projekty: O Kopciuszku, Czerwonym Kapturku i Gargamelu na radiowej fali

W dniach 13-14 maja 2013 r. odbyły się dwudniowe warsztaty dziennikarskie "Literatura na fali" przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Warsztaty prowadził  dziennikarz radiowej Trójki,  Dariusz Bugalski.
Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w MBP w Jaśle, a uczestnicy poznawali tajniki przygotowania audycji radiowej. Dowiedzieli się m.in. jak przygotowywać pytania, jak utrzymywać uwagę słuchaczy, jak kontrolować przebieg programu. Obejrzeli również przykłady dobrych i złych audycji.
Drugiego dnia warsztatów nabyte umiejętności zostały sprawdzone  w praktyce. Zajęcia odbyły się w nowoczesnym, profesjonalnym studiu Papaya Studio w Lipinkach, pracującym w domenie cyfrowej. Adepci dziennikarstwa  pracowali  “na antenie” pod okiem prowadzącego D. Bugalskiego. Dwuosobowe grupy miały przygotować 10 minutowe  audycje poświęcone bohaterom ulubionych bajek. Audycje były nagrywane, a po nagraniu dyskutowano o dobrych stronach audycji i najczęściej popełnianych błędach.
Partnerem w organizacji warsztatów była firma Romanow: Ciesielstwo – Dekarstwo.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.jasloinfo.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl .

Patronat medialny:
Dofinansowanie: