Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
 • W(koło) książki - rodzinny piknik czytelniczy
  wtorek, 18 czerwca 2024

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” zaprasza małych jaślan wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w rodzinnym pikniku czytelniczym.

 • Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
  poniedziałek, 01 lipca 2024

  Informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle została wprowadzona Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

   

 • Godziny pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym
  środa, 26 czerwca 2024

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w okresie wakacyjnym.

 • Lipcowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi
  wtorek, 25 czerwca 2024

  Informujemy, że lipcowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  28 czerwca 2024 roku (piątek).

 • Cykle: Wędrówki z wiatrem – wakacje w bibliotece
  środa, 19 czerwca 2024

  Dlaczego w muszli, coś szumi? Czy wiatr rozpoznaje kolory? Czym różni się wiatr wiejący na morzu od wiatru wiejącego na lądzie? Kto roznosi pyłki drzew i kwiatów? Jak powstaje dmuchawiec i co się wydarzy, gdy go zdmuchniemy?

 • Wystawy: Wystawa prac laureatów XXIX OKLTDiM Liryczne Jasło
  poniedziałek, 17 czerwca 2024
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę prac laureatów XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.
 • Konkursy: Laureaci XXIX OKLTDiM
  czwartek, 13 czerwca 2024
  14 czerwca 2024 poznaliśmy nazwiska laureatów XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Podczas uroczystego Finału nagrodziliśmy młodych twórców, wyłonionych przez Jury Konkursu. Poniżej lista laureatów Konkursu.
 • Projekt Biblio(TEKA) rozmaitości
  wtorek, 11 czerwca 2024

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego.

 • Miasto Młodzieży – inicjatywy!
  poniedziałek, 03 czerwca 2024

  Jaki masz wpływ na twoje miasto,  jak Twoje pomysły zamienić w działanie, jak możesz wzmocnić siebie, żeby łatwiej działać z innymi… – pamiętacie te pytania?

Wydarzyło się
 • Dla bibliotekarzy: Czerpiemy wzorce od innych
  27 czerwca 2024

  27 czerwca 2024 roku pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym, podczas którego odwiedzili Krośnieńską Bibliotekę Publiczną oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym.

 • Dni Jasła z Biblioteką
  21 - 22 czerwca 2024

  W dniach 21-22 czerwca 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się do wspólnego świętowania tegorocznych Dni Jasła.

 • Kluby: „z Oddechem” o książce Urszuli Zajączkowskiej „Patyki, badyle”
  20 czerwca 2024

  20 czerwca 2024 roku nie mogłyśmy się spotkać gdzie indziej, jak tylko w ogrodzie jednej z naszych Klubowiczek. Wsłuchując się w szum drzew i krzewów, rozmawiałyśmy o książce „Patyki, badyle” Urszuli Zajączkowskiej.

 • Kluby: Ekologiczne malowanie
  13 czerwca 2024

  Nasze codzienne wybory mają duży wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy, dlatego warto zmieniać swoje nawyki i styl życia, aby wspólnie pomóc środowisku naturalnemu oraz cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem, zielonymi terenami i piękną przyrodą.

 • Cykl: Klub Poszukiwaczy Przygód w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
  13 czerwca 2024

  Od września 2023 do czerwca 2024 dzieci w wieku 6-10 lat uczestniczyły w cotygodniowych spotkaniach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach cyklu „Klub Poszukiwaczy Przygód”

   

 • Ogrody „Michalin”
  11 czerwca 2024

  Ogród jest ważną częścią życia, i choć na przestrzeni wieków zmieniała się kultura jego uprawy, to jednak potrzeba obcowania z przyrodą wciąż jest niezmienna. To właśnie ogród był tematem spotkania Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

 • Cykle: Klub Poszukiwaczy Przygód w Filii nr 3
  11 czerwca 2024

  Dlaczego na ziemi istnieją cztery pory roku? Jakie mamy symbole narodowe i dlaczego są  one takie ważne? Jakie zwyczaje świąteczne znane są w naszym kraju, a jakie na świecie? Skąd się biorą baśnie? Gdzie mieszka święty, który rozdaje prezenty?

 • Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie – XXIII OTCD w Filii nr 3
  10 czerwca 2024

  Jak co roku Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle świętowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Już po raz XXIII, a tym razem pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

 • Akcje: Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie! – podsumowanie XXIII OTCD
  07 czerwca 2024
  Książka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego z nas. Dzięki czytaniu możemy poszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności, pobudzać wyobraźnię. Uczymy się nowych rzeczy oraz rozwijamy zdolności językowe. Czytanie pomaga również zrozumieć świat i ludzi wokół nas o czym przekonali się uczestnicy XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w obchody którego jak co roku włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
Katalog online
 • Sztuka keto: jak schudnąć trwale i zdrowo

  W książce „Sztuka keto" autorka zachęca do stosowania diety ketogenicznej w sposób świadomy, unikając radykalnych ograniczeń. Przedstawia zarówno zalety, jak i potencjalne zagrożenia związane z dietą keto.

 • Maj pen Raj! Tajlandia dla dociekliwych

  Maj pen raj! to jedenasty tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Tym razem autor zaprasza czytelników w podróż do Krainy Uśmiechu – Tajlandii.

Kalendarz
lipiec 2024
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa
MKiDN2024
NPRCZ2