Banner wyskakujący
Facebook ikonka prawy margines
Aktualności
 • Projekty: Spektakl Teatru Uszytego „Zupka z blaszanego kubka”
  czwartek, 17 czerwca 2021

  21 czerwca 2021 r. w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, w Parku Miejskim o godz. 11:00 odbędzie się spektakl dla dzieci „Zupka z blaszanego kubka”, w wykonaniu Teatru Uszytego z Krakowa.

 • Projekty: Kram Bim-Bam! – międzypokoleniowe warsztaty literacko-artystyczne
  wtorek, 15 czerwca 2021

  18 czerwca 2021 o godz. 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” wraz z partnerem – Muzeum Regionalnym w Jaśle zapraszają do wspólnej rodzinnej zabawy z czytaniem i tworzeniem. 

 • Nabór na stanowisko BIBLIOTEKARZ w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
  poniedziałek, 31 maja 2021

  Informujemy, że nasza Biblioteka rozpoczęła rekrutację na stanowisko bibliotekarza. Jeśli kochasz książki i pracę z ludźmi, zachęcamy do złożenia oferty.

 • Zapraszamy po czerwcowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
  piątek, 28 maja 2021

  Informujemy, że czerwcowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  31 maja 2021 roku (poniedziałek).

 • Nowe olicze czytelni online IBUK Libra
  środa, 19 maja 2021

  Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

   

   

 • „Gram, więc czytam
  środa, 12 maja 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle objęła patronatem kulturalnym II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży "Gram, więc czytam", którego organizatorem jest Polish Society for Training and Development.

 • Projekty: Bibliotekarz (ot)WARTY! - projekt szkoleniowy w MBP w Jaśle
  piątek, 07 maja 2021

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację szkoleń i warsztatów dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego.

   

   

 • Projekty: Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ! – nowy projekt MBP w Jaśle
  czwartek, 06 maja 2021

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

   

   

 • Od 19 kwietnia Biblioteka ponownie OTWARTA
  piątek, 16 kwietnia 2021

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle obowiązującymi od 19 kwietnia 2021 r. Zasady korzystania z Biblioteki są zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej.

   

   

Wydarzyło się
 • Juniwersytet: Przygody z nauką
  12 czerwca 2021

  12 czerwca 2021 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury mali studenci uroczyście zakończyli zajęcia 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, odbierając gratulacje, dyplomy i upominki od Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła – Elwiry Musiałowicz-Czech oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – Doroty Woźnicy.

 • Projekty: Rozmowy o języku – Michał Rusinek w jasielskiej bibliotece
  11 czerwca 2021

  11 czerwca 2021 w ramach projektu “Ojczysty - taki bystry!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościliśmy Michała Rusinka – literaturoznawcę, wykładowcę akademickiego, tłumacza, felietonistę i pisarza.

 • Konkursy: Sztuka czy rzemiosło? – Finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”
  11 czerwca 2021

  11 czerwca 2021 nagrodziliśmy młodych twórców – laureatów XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. W uroczystym Finale, który odbył się w Galerii Jasielskiego Domu Kultury – współorganizatora imprezy uczestniczyli zaproszeni laureaci z Jasła i okolic.

 • Akcje: Książkowo i kolorowo – Jasielski Dzień Dziecka z Biblioteką
  01 czerwca 2021

  1 czerwca świętują wszystkie dzieci. O swoich milusińskich pamiętała również Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Przygotowaliśmy zajęcia z muzykoterapii z elementami jogi oraz z biblioterapii.

 • Kluby: Między sztuką a niebem
  27 maja 2021

  27 maja 2021 w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” MBP w Jaśle rozmawialiśmy o sile i determinacji w dążeniu do doskonałości i perfekcji, które świadczą o oryginalności malarstwa Fabienne Verdier. Swoje doświadczenia zawarła w książce „Pasażerka ciszy. Dziesięć lat w Chinach”.

 • Juniwersytet: Usłyszeć ciszę i zobaczyć dźwięk
  22 maja 2021

  22 maja 2021 na zajęciach online studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odkrywali świat dźwięków. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Ruszała – biolożka, edukatorka i popularyzatorka nauki.

   

   

 • Projekty: Biblioteka zawsze po drodze!
  20 - 21 maja 2021

  W dniach 20-21 maja 2021 r. pracownicy  bibliotek publicznych powiatu jasielskiego wzięli udział w  2-dniowych warsztatach „Biblioteka –  zawsze po drodze!” w ramach projektu „Bibliotekarz(ot)WARTY!” połączonych z obchodami  Powiatowego Dnia Bibliotekarza.

   

   

 • Przemilczane historie – spotkanie z Anną Dziewit-Meller
  12 maja 2021

  12 maja 2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie online z Anną Dziewit-Meller, które poprowadziła dr Barbara Sokołowska.

   

   

 • Miłość, medytacja, joga
  11 maja 2021

  11 maja 2021 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się wykład online Adriany Simoncelli „Miłość po indyjsku: bliskość czy odległość na przykładzie Majtrei Mircei Eliadego i Mircea Maitreyi Devi”, z cyklu Świat literatury – literatura świata.

Katalog online
 • Kobiety, które czują za bardzo

  Wysoka wrażliwość nie jest zaburzeniem psychicznym lub nieprawidłowością, lecz w większości przypadków naturalną, wrodzoną i dziedziczoną cechą osobowości. W książce Katarzyny Kucewicz znajdziemy dokładną analizę przypadków różnych typów kobiet w kontekście ich wysokiej wrażliwości, ale też sposoby radzenia sobie np. w sytuacjach przebodźcowania.

 • Smakologia

  Wszyscy wiemy, że pokarm jest naszym paliwem, który napędza nas do działania, prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia.

Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Biblioteka Narodowa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego