Facebook ikonka prawy margines

• Nagroda Miasta Jasła w zakresie kultury dla Doroty Kamińskiej
    15 stycznia 2022

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza koleżanka Dorota Kamińska została uhonorowana Nagrodą Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za upowszechnianie i ochronę kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 stycznia 2022 roku podczas koncertu finałowego  XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

• Wystawy: LEM
    04 stycznia - 28 lutego 2022

W 2021 roku obchodziliśmy Rok Lema, ustanowiony w 100. rocznicę urodzin światowej sławy pisarza XX wieku, eseisty, futurologa i filozofa. Jego powieści zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i wydane w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Podsumowując to wydarzenie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Lem” autorstwa Ewy Solarz, która powstała dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

• Medal SBP „W Dowód Uznania” dla Doroty Kamińskiej
    31 grudnia 2021

Z wielką radością informujemy, że nasza koleżanka Dorota Kamińska została uhonorowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Medalem „W Dowód Uznania” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz SBP.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
    28 października 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uzyskała środki na zakup nowości wydawniczych.

• Konkursy: Liryczne Jasło zaprasza młodych twórców
    15 stycznia 2022

W związku z licznymi prośbami telefonicznymi przedłużamy termin składania prac na XXVII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” do 22 stycznia 2022 (sobota). Decyduje data stempla pocztowego.

• Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek
    06 sierpnia 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się w gronie 75 bibliotek zakwalifikowanych do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek finansowanej ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wspierającej tysiące bibliotek publicznych. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

• Wystawy: Kot online!
    05 sierpnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy online „Kot magiczny, kot symboliczny, kot liryczny”.

• Nowe oblicze czytelni online IBUK Libra
    19 maja 2021

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

• Projekty: Bibliotekarz (ot)WARTY! - projekt szkoleniowy w MBP w Jaśle
    07 maja 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację szkoleń i warsztatów dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego.

• Projekty: Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ! – nowy projekt MBP w Jaśle
    06 maja 2021

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz