Dla bibliotekarzy: Biblioteka w Social Media

piątek, 14 października 2016
Dla bibliotekarzy: Biblioteka w Social Media

Czy warto promować bibliotekę w mediach społecznościowych? Z których mediów skorzystać, aby zdobyć grono aktywnych fanów? Pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego mogli się tego dowiedzieć 14 października 2016 r. podczas szkolenia Skuteczna komunikacja i budowanie relacji w mediach społecznościowych, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Szkolenie prowadziła Olga Golonka – z wykształcenia prawnik, z zawodu i zamiłowania związana z nowymi mediami. Aktywna działaczka na rzecz promocji nowych technologii.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak zaprojektować komunikację online z użytkownikiem biblioteki. Stworzyli personę – portret odbiorcy, do którego chcą skierować działania reklamowe w mediach. Poznali wady  i zalety Instagrama, Twittera i Snapchata. Porównali ustawienia konta prywatnego i fanpage’a instytucji na Facebooku. Zgłębili tajniki tworzenia różnego rodzaju postów i korzystania ze statystyk w celach marketingowych.