Dla bibliotekarzy: Efektywnie i efektownie! Prezentowanie oferty biblioteki

poniedziałek, 15 - wtorek, 16 czerwca 2015
Dla bibliotekarzy: Efektywnie i efektownie! Prezentowanie oferty biblioteki

Jak przekazywać informacje o ofercie biblioteki? Jak nowe technologie mogą pomóc w przygotowywaniu materiałów promocyjnych? Między innymi na te pytania odpowiedzieli pracownicy z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego, uczestniczący 15 i 16 czerwca br. w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Podczas warsztatów „Jak efektywnie prezentować informacje o ofercie biblioteki? Tworzenie materiałów promocyjnych z wykorzystaniem programów online” uczestnicy poznali bezpłatne narzędzia,  dzięki którym mogą przygotować materiały graficzne i multimedialne dotyczące oferty biblioteki.

W pierwszej części warsztatów bibliotekarze wybrane narzędzia, m.in.: Tagxedo – do tworzenia chmur słów, Pixlr – do kreatywnej pracy ze zdjęciami, Canva – do przygotowania plakatów, dyplomów, zaproszeń czy prezentacji oraz Animoto – do tworzenia filmików i pokazów zdjęć.

Druga część warsztatów była poświęcona prezentacji dobrych praktyk oraz samodzielnej pracy – każdy z uczestników przygotował filmik dotyczący biblioteki, w której pracuje.

Warsztaty poprowadzili Agata Warywoda i Tomasz Rutana z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.