Dla bibliotekarzy: Jasielscy bibliotekarze na jubileuszowych Targach Książki

piątek, 28 października 2016
Dla bibliotekarzy: Jasielscy bibliotekarze  na jubileuszowych Targach Książki

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek powiatu jasielskiego w dniu 28 października 2016 r. uczestniczyli w święcie literatury: 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Było co oglądać: ponad 700 wystawców z 25 krajów, 759 autorów z Polski i zagranicy. Tegoroczne hasło „Żeby czytać, trzeba być otwartym” zaczerpnięto z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna – Izrael –  była tegorocznym Gościem Honorowym krakowskiego święta wielbicieli książek.

Czytanie jest na topie? Nie ma innej opcji. Wystarczyło popatrzyć na  tłumy dzieci i dorosłych z książkami w rękach i w kolejkach po autografy znanych autorów, np. Ewy Stadtmüller, Wioletty Piaseckiej, Wojciecha Cejrowskiego, o. Leona Knabita, Joanny Jagiełły, Nataszy Sochy i Hanny Cygler.

Targi to również seminaria i warsztaty. Swoje plany wydawnicze dotyczące gier planszowych zaprezentowała Nasza Księgarnia. Polska Sekcja IBBY przedstawiła nowe trendy w książce dziecięcej i młodzieżowej. Prowadzone były warsztaty komiksowe.

Bibliotekarze wrócili do domu z solidnym bagażem: materialnym i merytorycznym. Teraz można już spokojnie czytać i promować najnowszą literaturę.