Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży

piątek, 31 lipca 2020
Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród ośmiu bibliotek zakwalifikowanych do projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”, którego organizatorem jest Fundacja Civis Polonus.

Celem projektu jest znalezienie odpowiedzi na kilka trudnych pytań, które zadają sobie bibliotekarze na całym świecie: jak zachęcić młodych ludzi do czytania? Co zrobić, żeby  biblioteka była dla nich miejscem atrakcyjnym, w którym chętnie  spędzą wolny czas? Jak pracować z młodzieżą, by wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom? Bibliotekarze biorący udział w projekcie, korzystając ze wsparcia ekspertów i  pomocy młodzieży, stworzą i zrealizują z kampanię na rzecz czytelnictwa, opracowaną specjalnie dla własnej biblioteki. Jest to projekt , który angażuje młodych ludzi, aby przekonali swoich rówieśników,  że czytanie jest sposobem nie tylko na znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, ale także na budowanie więzi z rówieśnikami i twórcze spędzanie czasu.

Patronat nad projektem objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Labib, Lustro Biblioteki.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”