Konkursy: Jubileusz jasielski i porcelanowy - finał XX OKLTDiM

piątek, 11 września 2015
Konkursy: Jubileusz jasielski i porcelanowy - finał XX OKLTDiM

Ponad 300 młodych twórców i prawie 800 nadesłanych wierszy i opowiadań - 11 września Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Tegoroczna edycja to nie tylko jubileusz Konkursu, lecz także okazja do włączenia się w obchody 650.lecia nadania praw miejskich Jasłu, dlatego też została poszerzona o specjalną kategorię „Liryczne Jasło – moje miasto”. Podczas imprezy poznamy tegorocznych finalistów i ich twórczość zaprezentowaną na konkursowej wystawie, sięgniemy do wspomnień i refleksji o idei konkursu, a na zakończenie wsłuchamy się w przepełniony jasielskimi akcentami spektakl Wędrownej Wytwórni Zdarzeń PARPARUSZA „Karpacka mozaika – opowieści z Jasła i okolic”.

Finał konkursu odbędzie się w Kinie JDK przy ul. Sokoła 8 o godz. 11:00. Partnerem finału jest Jasielski Dom Kultury.