Konkursy: Nagrodzeni w „Lirycznym Jaśle” – finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

wtorek, 24 maja 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 24 maja 2016 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Kinie JDK Syrena w Jaśle.

Tegoroczna edycja Konkursu okazała się pod wieloma względami wyjątkowa. Po pierwsze, wzięła w  niej udział rekordowa liczba osób – aż 479 uczestników nadesłało ponad 1150 prac. Po drugie, ponad 280 osób nadesłało opowiadania, podczas gdy do tej pory zawsze dominowali pasjonaci poezji. Po trzecie wreszcie, „Liryczne Jasło” przekroczyło granice Europy, a na konkurs nadesłana została praca aż z dalekich Chin.

Podczas gali finałowej dowiemy się, kto otrzymał nagrody i wyróżnienia, wysłuchamy refleksji organizatorów i jurorów, a także zapoznamy się z twórczością laureatów w wykonaniu recytatorów Sceny Słowa JDK. Całość uświetni występ duetu Tyburowski&Bora Duo.

Partnerem wydarzenia jest Jasielski Dom Kultury.

Zapraszamy! 24 maja 2016, godz. 11:00, Kino Syrena JDK, ul. Sokoła 8.