Konkursy: XVIII Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

,
Konkursy: XVIII Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

Chcesz zostać pisarzem lub poetą, a na razie piszesz do szuflady? Masz okazję pochwalić się własną twórczością i sprawdzić swoje umiejętności pisarskie biorąc udział w XVIII Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik może przesłać pięć wierszy i/lub dwa opowiadania, które po spełnieniu określonych regulaminem wymagań, zostaną zakwalifikowane do konkursu i ocenione przez jury. Prace laureatów zostaną nagrodzone i opublikowane w tomiku wydanym przez Bibliotekę. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięzców jest wystawa nagrodzonych utworów, którą można oglądać w holu biblioteki po zakończeniu konkursu. Wielu laureatów Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży potwierdziło swój talent zwyciężając w innych ogólnopolskich konkursach literackich lub wydając własne utwory, np. Adam Bełda - autor powieści filozoficzno-fantastycznej Edgar. Nie strać swojej szansy! I Ty możesz zostać sławnym pisarzem! Czekamy na Twoje wiersze i opowiadania!

Szczegółowe informacje:
Oddział dla Dzieci MBP w Jaśle