Facebook ikonka prawy margines

Kreowanie dobra bez granic

piątek, 28 lutego 2014
Kreowanie dobra bez granic

Miejska Biblioteka Publiczna Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy "Kreowanie dobra bez granic" podsumowującej przebieg jasielskiej edycji projektu „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Elżbieta Olszewska, dyrektor programowy akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Projekt realizowano w 2013 r. w 6 miastach: Toruniu, Jaśle, Łodzi, Przemyślu, Zamościu i Poznaniu. W jasielską edycję włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, a uczestnikami byli wychowankowie Domu Dziecka w Wolicy oraz seniorzy z jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy jasielskiej edycji projektu, od czerwca do grudnia 2013 roku, spotykali się w ramach różnorodnych działaniach warsztatowych.

Zwieńczeniem projektu było przedstawienie finałowego spektaklu Podaj mi rękę, które odbyło się 3 grudnia 2013 r. w  Jasielskim Domu Kultury. Efekty wspólnej pracy uczestników projektu i jego przebieg przedstawia wystawa, którą można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznejw Jaśle, ul. Kołłątaja 1, od 3 grudnia 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r.

Projekt „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa”, realizowany jest przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Projektu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013. Darczyńcą projektu jest Grupa LOTOS S. A. a głównym partnerem Fundacja Orange.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  już od 15 lat zajmuje się wspieraniem zdrowia emocjonalnego, psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne i promocyjne. Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom aktywnie angażuje tysiące wolontariuszy w Polsce, jak i za granicą,  do propagowania czytelnictwa w swoich środowiskach.
Obecnie Fundacja realizuje kilka inicjatyw o zasięgu krajowym („Pierwsza Książka Mojego Dziecka”, „Generacje-Kreacje” i inne) oraz międzynarodowe („Cała Polonia czyta dzieciom”, „All of Europe reads to kids”). Więcej informacji na temat projektów Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom” można znaleźć na stronach internetowych Fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl, www.takwartozyc.pl, www.allofpolandreadstokids.org oraz na stronie Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania: www.iumw.pl.