Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

poniedziałek, 06 lipca 2020
Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jeden  z partnerów ogólnopolskiego projektu pn. „Praktyka dla praktyka”, zaprasza do udziału w wymianie bibliotekarzy i zapoznania się z pracą jasielskich bibliotekarzy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Piątą edycję programu realizuje Stowarzyszenie LABiB.

Udział w programie to niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek publicznych do zdobycia nowych zawodowych doświadczeń, wymiany pomysłów i inspiracji oraz nawiązania interesujących kontaktów w bibliotekarskim środowisku.

Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Bibliotekarz może poznać pracę innej biblioteki oraz specyfikę środowiska czytelników w innym miejscu.

Ważne informacje dla bibliotekarzy!

Aby wziąć udział w WYMIANIE — należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem:

Czas na wypełnienie formularza zgłoszeniowego — do 20 lipca 2020 r.

Opis stanowiska pracy biorącego udział w wymianie w MBP w Jaśle znajdziesz tutaj:

Biblioteki, które możecie odwiedzić to:
Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
Biblioteka Gdynia

Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle!