Projekty: Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.

piątek, 30 czerwca 2023
Projekty: Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jako jedna z siedmiu pierwszych bibliotek w Polsce od maja 2022 bierze udział w projekcie realizowanym przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. Zaplanowane są również zajęcia i aktywności dla osób dorosłych.

Zajęcia odbywają się od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. w bibliotekach w różnych zakątkach Polski. Obejmują obszary takie jak np. nauka języka polskiego i ukraińskiego, kompetencje przyszłości STEAM, majsterkowanie, podstawy programowania, angażujące zajęcia muzyczne, ruchowe i plastyczne, a także kluby wiedzy w metodologii P2PU oraz TeamUp. Zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe. Sprzęt niezbędny do realizacji programu - w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne - zostanie przekazany placówkom. Biblioteki stworzą także przestrzeń do nauki w szkole online dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, ale w formie stacjonarnej, umożliwiającej integrację i kontakty z rówieśnikami oraz wsparcie nauczyciela.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International. / Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.