Projekty: Finał konkursu „Wierszyki plątające języki”

piątek, 07 czerwca 2013
Projekty: Finał konkursu „Wierszyki plątające języki”

7 czerwca 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na audiobook  „Wierszyki plątające języki”

Celem konkursu była promocja czytelnictwa i literatury. Poprzez nagranie na nośniku elektronicznym maksymalnie 3 wierszy, uczestnik  zapoznawał się z tekstem literackim, poprawną artykulacją i wymową oraz ze sztuką interpretacji tekstu. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat.
W dniu 03 czerwca 2013 r. odbyło się posiedzenie jury konkursu. Jury w składzie: Bożena Molska – kierownik działu Kultury, Spraw Społecznych i Sportu Urzędu Miasta Jasła, Janusz Szewczyk – dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Małgorzata Piekarska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Beata Szybka –  pracownik MBP w Jaśle , koordynator projektu „Wariacje Literackieoceniło 12 audiobooków. Wszystkie audiobooki spełniły wymagania techniczne. Jury oceniając utwory brało pod uwagę interpretację tekstu, indywidualny charakter nagrania, efekty dźwiękowe, dobór tekstu.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa 7-9 lat:
I nagroda  Emilia Kuczała
II nagroda  Natalia Hendzel
             Anna Światek
III nagroda  nie przyznano

Wyróżnienia: Maria Adamska, Zofia Adamska, Patrycja Bania, Adam Gancarski, Marlena Szpak

Grupa wiekowa 10-12 lat:
I nagroda Szymon Kalisz
II nagroda Wiktor Gondek
           Paulina Sorys
III nagroda  nie przyznano

Grupa wiekowa 13-16 lat
I nagroda  Anna Woźniak
II i III nagrody nie przyznano

Nagrodzone audiobooki będzie można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki oraz blogu projektu  http://wariacjeliterackie.blogspot.com/

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.jaslo.info.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl.

Patronat medialny:
Dofinansowanie: