Projekty: O finansach… w bibliotece!

środa, 09 maja 2018
Projekty: O finansach… w bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w 2018 r. bierze udział w 5. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, skierowanego do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy ekonomicznej i finansowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Spotkania poświęcone zagadnieniom związanym z bezpiecznym, świadomym korzystaniem z usług finansowych, przeprowadzone będą w trakcie pięciu 3-godzinnych sesji.

Uczestnicy kursu edukacyjnego dowiedzą się m.in. jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem i jak korzystać z dostępnych serwisów internetowych pomocnych w planowaniu wydatków i podejmowaniu indywidualnych decyzji zakupowych, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową czy polisę ubezpieczeniową i jak bezpiecznie korzystać z kart i bankomatów. Nauczą się zakładania kont internetowych, dokonywania przelewów i robienia zakupów przez Internet. Poszerzą swoją wiedzę o kursie walutowym, inflacji, stopach procentowych i wpływie działalności NBP na codzienne życie.

Projekt „O finansach w bibliotece – 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.