Projekty: Wchodzi(my) w narrację z otoczeniem!

czwartek, 16 - piątek, 17 września 2021
Projekty: Wchodzi(my) w narrację z otoczeniem!

16-17 września 2021 r. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu „Bibliotekarz (ot)WARTY!” wzięli udział w warsztatach inspirowanych MIASTOCHODZIKIEM (projektem miejskiego spacerownika), prowadzonych przez Pawła Kulę, animatora kultury, nauczyciela i artedukatora.

Uczestnicy przemierzając miejskie przestrzenie obserwowali, słuchali i tworzyli własne historie. Zdobyte informacje i zrobione zdjęcia posłużyły do dalszej kreatywnej działalności.

Bibliotekarze poznali techniki pracy ze słowem i obrazem, pozwalające na nowo odkryć znane miejsca i wykorzystać je w innowacyjny sposób. Wspólne wędrówki w poszukiwaniu inspiracji sprzyjały wzajemnej integracji uczestników warsztatów.

Współorganizator projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Biecz, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.