Wystawa prac laureatów XXVII OKLTDiM

24 maja - 30 czerwca 2022
Wystawa prac laureatów XXVII OKLTDiM

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę prac laureatów XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

24 maja 2022 poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Spośród 283 młodych autorów, którzy nadesłali prace, komisja w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg), wyłoniła 39 laureatów. Wystawa umożliwia zapoznanie się z fragmentami utworów osób nagrodzonych.