Facebook ikonka prawy margines

Wystawy: Sylwetki znanych jaślan

wtorek, 07 lutego 2017
Wystawy: Sylwetki znanych jaślan

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę pn. „Jaślanie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle”.

Ziemia jasielska na przestrzeni wieków wydała wielu znamienitych ludzi, którzy zapisali się trwale w historii Jasła, regionu oraz całego kraju. Do dziś pozostają w pamięci jaślan: jak niezwykle zasłużony burmistrz Antoni Koralewski czy znany jasielskiej społeczności Romuald Palch. Są także osoby, które wniosły swój wkład w kulturę czy gospodarkę krajową, których nazwiska być może warto przypomnieć. Należą do nich m. in. przedwojenna śpiewaczka operowa, primadonna Opery Lwowskiej i Teatru Wielkiego w Warszawie Franciszka Platówna-Rotterowa czy pierwszy dyrektor Lasów Państwowych Adam Loret.

Wystawa przybliża zaledwie kilka osób spośród tych, o których nie sposób zapomnieć. Zawierucha wojenna sprawiła, że większość dokumentów, zdjęć i pamiątek zaginęła bezpowrotnie. Odchodzą ludzie, którzy pamiętają tamte czasy, zaciera się ludzka pamięć. Mamy jednak nadzieję, że wystawa pozwoli ocalić od zapomnienia sylwetki i losy postaci wydobyte z historii naszego miasta. Jest to kolejna z wystaw MBP w Jaśle poświęconych znanym jaślanom.

Wystawę można oglądać w holu MBP w Jaśle, (ul. Kołłątaja 1) od 7 lutego 2017 r.

Zapraszamy!